Kosmetyki z filtrem dla niemowląt i dzieci – jakie produkty sprawdzą się najlepiej podczas wakacji?

Kosmetyki z filtrem dla niemowląt i dzieci – jakie produkty sprawdzą się najlepiej podczas wakacji?

Wybór kosmetyków dla swoich pociech nie jest łatwą czynnością. Powinniśmy odpowiednio przeanalizować skład produktów, aby były w pełni bezpieczne oraz hipoalergiczne o wysokiej tolerancji. Naszą uwagę należy skupić na kremach i mleczkach z ochroną SPF oraz filtrami mineralnymi z wodoodpornym działaniem. Jakie kosmetyki sprawdzą się podczas wakacji w upalne dni?

Krem z filtrem dla maluszków

Wielu rodziców boryka się z problemem – jaki krem z filtrem wybrać dla swojego dziecka? Warto rozpatrzyć kryteria:

  • Wysoka ochrona SPF (wskazany filtr SPF 50),
  • Ochrona przed promieniowaniem słonecznym UVA oraz UVB,
  • Wodoodporny, szczególnie gdy udajemy się np. nad wodę,
  • Pozbawiony sztucznych i mocnych składników, bez parabenów oraz szkodliwych konserwantów,
  • W pełni hipoalergiczny i przeznaczony do stosowania od pierwszych dni życia.

Wybierając produkty dla dzieci z ochroną przeciwsłoneczną, unikaj kosmetyków z filtrami chemicznymi oraz przenikającymi, a także parabenów. Składniki te nie są wskazane do użytku na skórze niemowląt i małych dzieci.

Wszelkie kremy oraz mleczka do ciała i twarzy powinny być stosowane odpowiednio wcześniej przed wyjściem. Aplikowanie produktów należy powtarzać, nawet co 2-3 godziny oraz obowiązkowo po kontakcie z wodą.

Jak chronić dziecko przed szkodliwymi promieniami słonecznymi?

Lato jest szczególnie wymagającą porą roku dla skóry zarówno dzieci, jak i dorosłych. Niemowlęta, jak i starsze maluchy, powinny unikać nadmiernej ekspozycji na słońce i przebywać w zacienionych miejscach na zewnątrz. Gdy nie jest to konieczne, nie wychodźmy z dziećmi na zewnątrz w godzinach 12:00 - 16:00. Podczas przebywania na słońcu, smaruj dziecko kremem przeciwsłonecznym z wysoką ochroną SPF50. Miej również przy sobie przekąski oraz dużą dawkę napojów. W upalne dni bardzo łatwo o odwodnienie organizmu. Oprócz preparatów zadbaj o ochronę głowy (czapeczka, kapelusz, chusta) oraz okularki przeciwsłoneczne. Podczas spacerów w wózku niezbędny będzie parasol, otaczający ochroną ciało dziecka i powierzchnię nad wózkiem.

Podczas wakacji również mama w ciąży powinna o siebie zadbać. Niezbędna będzie pielęgnacja, która wpłynie korzystnie na stan skóry oraz ochrona przed słońcem w postaci kosmetyków z filtrem. Polecamy balsam dla kobiet w ciąży Mustela, który zapewni uczucie świeżości, a ciało stanie się ujędrnione i odpowiednio nawilżone. Złagodzi wszystkie podrażnienia, a w upalne dni będzie ukojeniem. Krem z SPF 30 lub 50 oraz balsam do ciała to must-have w kosmetyczce na lato każdej przyszłej, jak i obecnej mamy.

źródło zdjęcia: freepik.com

Tagi: krem z filtrem