Ubieranie malucha na wiosnę

Ubieranie malucha na wiosnę

Wraz z nadejściem wiosny mamy coraz częściej mają wątpliwości co do tego, w jaki sposób ubierać swojego malucha podczas wyjść i spacerów. Z jednej strony bardzo martwimy się o to, aby dziecka nie przewiało i aby się nie zaziębiło. Z drugiej strony wolałybyśmy uniknąć przegrzania, potówek i odparzeń. Jak znaleźć złoty środek i jak ubierać dziecko na wiosnę?

Bielizna to podstawa, ale nie tylko

Na cokolwiek się nie zdecydujemy podczas wiosennego wyjścia - nigdy nie powinnyśmy zapominać o bieliźnie w formie body. Dzięki komfortowemu zapinaniu body się nie zsuwa ani nie rusza i zawsze odpowiednio zakrywa plecy dziecka. Kolejnymi ważnymi elementami ubrania są skarpetki. Stópki i rączki dziecka zdecydowanie najszybciej się wychładzają, z tego też względu w odrobinę chłodniejszy dzień warto zabrać ze sobą chociażby niedrapki albo też włożyć rączki dziecka pod kocyk.

Bielizna, ale co dalej?

Najlepszą strategią jest ubieranie dziecka warstwami. Dzięki temu bez trudu będziemy mogły coś dodać jeśli okaże się, że jest chłodniej lub też coś zdjąć na przykład w momencie, kiedy temperatura wzrośnie w ciągu dnia. Najlepiej na bieżąco kontrolować, czy dziecku jest ciepło sprawdzając, czy ma ciepły kark - to najbardziej miarodajny sposób. Na bieliznę możemy ubrać pajacyka oraz kombinezon lub sam kombinezon z pluszu. Jeśli nasz niemowlak jest odrobinę większy na pewno sprawdzą się spodenki wraz z bluzą lub sweterkiem, a na wierzch kurteczka - cieplejsza pikowana lub cieńsza bez ocieplenia.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Pierwsze ciepłe dni wydają się być bardzo zapraszające, jednak to, że jest słonecznie nie oznacza, że jest bezwietrznie. Dlatego też wiosną najlepiej ubierać dziecku czapeczkę bo to przez głowę maluch traci najwięcej ciepła. Oczywiście - wcale nie musi być ona gruba, może być wykonana z cienkiej bawełny. W naszej garderobie powinnyśmy mieć także w zanadrzu apaszkę lub chustę, którą ubierzemy maluchowi w te dni, kiedy będzie pochmurno lub o poranku, kiedy temperatura nie jest jeszcze aż tak wysoka.

Więcej na kochanyurwis.pl

Tagi: