Rodzaje obcasów - buty na obcasie

Rodzaje obcasów - buty na obcasie
fot. Photobac/Shutterstock

Ładny but kobietę zdobi, a na pewno dodaje szyku całej kreacji i to bez względu na jej charakter. Dobrze dopasowane buty stanowią eleganckie dopełnienie stroju, a jednocześnie mogą ukryć pewne niedoskonałości figury. Ważne, aby przy wyborze nie kierować się wyłącznie modą, ale także swoimi preferencjami. W butach trzeba się czuć swobodnie i lekko.

Walory butów na obcasie

Buty na płaskim obcasie mogą być niezwykle wygodne, ale to właśnie obcas nadaje butom klasy i sprawia, że każda kobieta prezentuje się niezwykle kobieco. Co ważne, buty na obcasie sprawdzają się do różnorodnych stylizacji i pasują zarówno do spodni i szortów, jak i spódnic czy też sukienek. Dodanie sobie kilku centymetrów na pewno docenią zwłaszcza niskie panie, ale przecież również te, którym natura nie poskąpiła wzrostu wyglądają w butach na obcasie oszałamiająco. Podstawową zaletą obcasów jest idealne modelowanie sylwetki. Buty na obcasie wyraźnie zmieniają proporcje ciała i pięknie wydłużają nogi, które zdają się nie mieć końca. Walory tego typu butów sprawiają, że bardzo wiele kobiet decyduje się na obcasy nawet w codziennych kreacjach.

Rodzaje obcasów

Obcasy występują przede wszystkim w eleganckich czółenkach, ale przecież nie brakuje także stylowych botków i kozaków na obcasie, a nawet sandałów. To sprawia, że buty na obcasie można nosić przez cztery pory roku i praktycznie na każdą okazję, oczywiście z wyjątkiem wycieczek trekkingowych i romantycznych spacerów w lesie.

Szpilki

To zdecydowanie najcieńszy obcas spośród wszystkich typów, a wiele dobrego dla popularyzacji szpilek zrobił Christian Dior w latach 50. ubiegłego wieku. Prawdą jest, że większość pań ma przynajmniej jedną parę szpilek w swojej szafie, a niektóre kobiety wręcz nie wyobrażają sobie dnia bez nich. Cienki i długi obcas sprawia, że trzeba jednak przyzwyczaić się zarówno do stania, jak i chodzenia w szpilkach, więc bardzo wiele pań wybiera tego typu buty jedynie na wyjątkowe okazje, a na co dzień decyduje się na trochę inny obcas. Na pewno warto trochę poćwiczyć chodzenie w szpilkach zanim ruszy się w miasto, aby nie wzbudzać uśmiechu politowania na ustach osób, które mogą tak zareagować na kobiety tracące nieustannie równowagę lub wykręcające sobie nogi w butach na szpilkach.

Kaczuszki

Jest to bardzo popularny obcas wśród pań, które lubią wyglądać elegancko, ale niekoniecznie komfortowo czują w szpilkach. Chociaż to zdecydowanie mniej spektakularny rodzaj obcasów, to kaczuszka pięknie podkreśli linię stopy, a całej sylwetce nada bardzo dziewczęcy urok. Świetnie zaprezentuje się szczególnie z klasycznymi spodniami i sukienkami. Butów na kaczuszce nie powinny jednak wybierać kobiety mające dość masywną sylwetkę.

Słupki

To idealny wybór dla kobiet, które szukają kompromisu pomiędzy elegancją a stabilnością chodzenia i wygodą. Słupki trochę przypominają kwadratowy bądź prostokątny klocek, więc w takich butach chodzi się niezwykle wygodnie. Zdecydowanie najlepiej prezentują się słupki wyższe, najlepiej jak mają minimum 5-6 cm. Co ważne, tego typu buty na obcasie perfekcyjnie zamaskują masywne nogi i grube kostki.

Koturny

Początki koturnów można odszukać w starożytnej Grecji, a w czasach współczesnych zostały odkryte przez kulturę hippisowską.To wyjątkowo wygodny rodzaj obcasów i pasujący w zasadzie do każdej stylizacji. Warto pamiętać, że koturny na platformie powinny nosić jedynie szczupłe panie, natomiast w delikatnych koturnach także trochę masywniejsze kobiety będą świetnie wyglądać.

Jak widać, wybór jest i każda kobieta powinna sama zdecydować, w jakich butach czuje się najlepiej.

Tagi: buty szpilki buty na obcasie