Akcesoria, które zmieniają strój

Akcesoria, które zmieniają strój

Nie szata zdobi człowieka. Z tym stwierdzeniem można się zgodzić, bowiem od jakiegoś czasu to dodatki decydują o tym, jak zostanie odebrany strój.

Już nie sukienki, swetry czy płaszcze decydują o tym, czy dany strój zostanie odebrany jako biznesowy, czy też będzie potraktowany jako imprezowy i zarazem niestosowny w ciągu dnia w biurze. Dlatego tak bardzo ważne jest, by wiedzieć, jakie dodatki mogą sprawić, że jeden komplet ubrań sprawdzi się zarówno w przestrzeni biurowej, jak i późnym wieczorem po pracy.

Każda kobieta wie, że buty i torebki to przedmioty, których nigdy za wiele. Przeciwniczki zakupów mogą nie zgadzać się z tym stwierdzeniem, ale fakt pozostaje niezmienny: to torebki i buty w największym stopniu wpływają na to, jak odbierane jest dane ubranie. Wystarczy wyobrazić sobie małą czarną z zachowawczą torebką i czarnymi szpilkami lub butami na słupkach - taki strój doskonale sprawdzi się w biurze, o ile sukienka nie będzie zbyt krótka, a dekolt zbyt głęboki. Równocześnie wystarczy ubrać złote lub czerwone szpilki i dobrać do tego torebkę z cekinami, a biznesowe ubranie staje się seksowną sukienką idealną na wyjście do klubu.

Podobny efekt dają paski do spodni. Wydają się wprawdzie mało istotnym dodatkiem, ale wszystko zależy od tego, jak wyglądają. Czarne, proste skórzane paski nie przyciągają spojrzeń, o ile nie wieńczy ich zdobiona klamra. Ta natomiast może nadać szyku. Ważne jest oczywiście, by nie przesadzać z jej wielkością czy strojnością. Wybierając się na imprezę, można jednak zaszaleć. Szerokie złote paski z blachy to absolutnie nietuzinkowy wygląd stroju, a grube, skórzane wiązane szarfy idealnie sprawdzą się w stylizacjach boho. Oczywiście w biurach najlepiej postawić na zachowawczy wygląd i ewentualnie zdecydować się na modne plecione wzory bez dodatkowych ozdobników.

Ostatnim dodatkiem, który zupełnie może zmienić strój, są kapelusze damskie. Dla wielu kobiet jest to ten dodatek, którego nigdy nie miały w ręce, o zakupie nie wspominając. A jednak dobrze dobrany kapelusz to szyk. Nie trzeba być przy tym członkinią rodziny królewskiej, by móc sobie na niego pozwolić. W stylizacjach letnich doskonale dopełnią stroju słomkowe kapelusze, w przy bardziej oficjalnych okazjach czarne, zamszowe kapelusze nie tylko ochronią przed nieprzyjaznymi warunkami pogodowymi, ale też sprawią, że cały strój nabierze zupełnie innego wyrazu.

Wiele dodatków do strojów nadal pozostaje niedocenionych, tymczasem to właśnie one w największym stopniu wpływają na to, jak ostatecznie jest odbierany wygląd.

Tagi: buty paski do spodni torebki