3 zalety damskich butów ze skóry

3 zalety damskich butów ze skóry

Dobry przepływ powietrza w obuwiu wykonanym ze skóry to odpowiedź na potrzeby stóp. Solidne wykonanie i dbałość o każdy szczegół to podstawa zadowolenia z zakupu. Dlaczego warto mieć skórzane buty w swojej kolekcji?

1. Inwestycja na długi czas.

Jeśli zależy Ci na solidnym obuwiu, który posłuży Ci dłużej niż tylko jeden sezon, postaw na buty z naturalnej skóry. Materiał ten wyróżnia się niezwykłą wytrzymałością – przy właściwej pielęgnacji posłużą na lata. Po zakupie pamiętaj o impregnacji odpowiednim preparatem, który będzie je chronić przed wilgocią. Przy niewielkich zabrudzeniach wystarczy wilgotna szmatka lub miękka szczotka. Jeśli to nie wystarczy, zaopatrz się w specjalny płyn do skóry. Nie zapominaj także o nabłyszczeniu i odżywieniu skóry, do czego posłuży Ci specjalna pasta. Sporadycznie możesz użyć także tłuszczu do skóry, aby nabłyszczyć buty. Wszystkie te zabiegi sprawią, że dodatkowo przedłużysz żywotność swoich butów.

2. Jakość, którą widać.

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że buty z tego materiału to prawdziwy must have każdej kochającej szyk i elegancję kobiety. Sprawdzą się one do wszystkich okazji, a dzięki nim każda stylizacja nabierze charakteru. Wybór przy tym jest naprawdę ogromny: obok kozaków zimowych, które ochronią Cię przed mrozem i pluchą, możesz postawić na damskie botki ze skóry, które występują również w wiosennej wersji. Założone do klasycznych dżinsów czy eleganckiej spódnicy dopełnią cały zestaw. Na pierwszy rzut oka widoczna jest także estetyka wykonania, która również jest niezwykle istotna, gdy wybieramy model dla siebie. Więcej: butyraj.pl

3. Komfort użytkowania.

Jeśli choć raz miałaś buty skórzane na nogach, to dobrze wiesz, jaka jest różnica między nimi, a tymi ze sztucznych materiałów. Oprócz tego, że po prostu dobrze się je nosi i dostosowują się do kształtu stóp, spełnią one szereg ważnych funkcji, które przekładają się na komfort użytkowania niezależnie od czynników atmosferycznych. Zimą chronią nas przed dotkliwym zimnem, a latem przed nadpotliwością. Dodać do tego trzeba uciążliwy zapach: w butach ze sztucznych materiałów w lecie nasze stopy „nie oddychają”, czego konsekwencją jest nieprzyjemna woń. Wybierając buty ze skóry, możesz zapomnieć o tym dyskomforcie i zawstydzeniu, kiedy to przyjdzie moment na ich ściągniecie.


 

Tagi: buty