Gumowe buty są trendy

Gumowe buty są trendy

Gdyby jeszcze kilkadziesiąt lat temu ktoś powiedział, że buty z gumy z dumą będą nosić gwiazdy światowej klasy i celebryci, to mogłoby wydawać się to utopią. Tymczasem takie marki jak Crocs czy Melissa już dawno goszczą na światowych eventach, a ich sukces jest dowodem tego, że w modzie nie można być niczego pewnym. Dlaczego buty z gumy stały się takie popularne?

Wygoda i ciekawy design

Zarówno buty gumowe Meliski, jak i Crocsy to buty które wyróżnia wygoda i ciekawy design. Te pierwsze dodatkowo przepięknie pachną, dzięki czemu kobieta, które je zakłada może poczuć się jak prawdziwa księżniczka. Noszenie tych butów to sposób na spełnienie swoich dziecięcych marzeń i powrót do czasów beztroskiego dzieciństwa, a jednocześnie podążanie za współczesną modą.

W ofercie Crocs znajdziemy nie tylko typowe dla tej marki buty otworami, ale również buty gumowe, baleriny, buty gumowe na koturnie, sandały, klapki czy japonki. Podobną różnorodność modeli oferuje Melissa, ale buty tej marki są zdecydowanie bardziej eleganckie i pasują nie tylko na co dzień, ale i do stylizacji bardziej eleganckich.

Z Brazylii w szeroki świat

Buty Melissa powstały w Brazylii ponad 25 lat temu. W okresie tym wyprodukowano już niemal 50 mln par, a projekty dla tej marki tworzą światowej klasy projektanci. Swoje kolekcje mają m.in. Jean Paul Gautier czy Vivienne Westwood, która stworzyła chyba najbardziej rozpoznawalną kolekcję. To właśnie jej projekty udowadniają, że buty gumowe mogą być eleganckie i mogą być noszone również do strojów wieczorowych.

Potrzeba matką wynalazku

Natomiast Crocs to marka, która ma zdecydowanie krótszą historię niż Melissa. Jej twórcami było 3 kolegów, którzy w trakcie podróży na Karaiby potrzebowali wygodnych i nieprzemakalnych butów. Stworzyli je z kupionej na miejscu pianki i tak narodził się pomysł na biznes. Wypracowany w 2003 roku milion dolarów zysku jest najlepszym dowodem na to, że pomysł był dobry.

Buty z gumy na lato – czy to dobry pomysł?

Na koniec chcemy odpowiedzieć na pytanie zadawane przez wiele osób zamierzających kupić buty z gumy na lato, które dotyczy pocenia się stóp. Otóż buty Melissa wytworzone są ze specjalnej masy kauczukowej, która idealnie dopasowuje się do stopy i daje najwyższy komfort noszenia. Jej receptura trzymana jest w największej tajemnicy, ale użytkowniczki potwierdzają, że nie odczuwają problemów z poceniem się stopy. Jest to materiał pochodzący w 100% z recyclingu, a więc do wygody noszenia dochodzi jeszcze element prośrodowiskowy.

Buty Crocs również nie powodują pocenia się stóp. Materiał użyty do ich produkcji rozgrzewa się co prawda podczas noszenia, ale jedynie po to, by jak najlepiej dopasować się do stopy noszącego. Antypoślizgowa podeszwa i bardzo niska waga sprawiają, że te gumowe buty pokocha każdy, kto je założy.

Zdjęcie pobrane z spartoo.pl.

Tagi: buty obuwie