Dzień Matki

Dzień Matki
fot. pixabay.com

Dzień Matki to wyjątkowe święto corocznie obchodzone w Polsce 26 maja. Święto ma na celu oddanie szacunku mamie oraz okazaniu jej miłości. W tym właśnie dniu są one obdarowywane laurkami, kwiatami i prezentami przez swoje dzieci. 26 maja to dzień pełen radości i pozytywnych uczuć.

Dzień Matki obchodzono już w starożytności, lecz nieco w innej formie. Wtedy kultywowano matki (boginie), symbole płodności, a także urodzaju. W XVIII wieku Anglicy świętowali niedzielę u matki w trakcie, której matki były obdarowywane kwiatami i słodyczami, a również małymi podarunkami. Święto obchodzono do XIX wieku, a następnie dopiero po zakończeniu II wojny światowej. Natomiast w Polsce Dzień Matki po raz pierwszy zaczęto obchodzić w 1923 roku.

Najlepszym prezentem dla ukochanej mamy będzie bukiet kwiatów, kosz słodyczy, biżuteria, perfumy lub jakiś mały drobiazg, który ucieszy każdą kobietę. W tym szczególnym dniu wszystkie mamy mają wspaniały humor, a dzieci frajdę, że mogą sprawić jej mnóstwo radości. Poza tym młodsze dzieci mają ogromną frajdę z wykonanych własnoręcznie laurek, a w przedszkolach i szkołach urządzają dla mam przedstawienia. Okazywanie uczuć rodzicom nie tylko w tym dniu jest bardzo ważne i nie powinno się ich odkładać na później. Miłość rodzicielska to z całą pewnością jedno z najpiękniejszych uczuć na świecie!

Tagi: święta