Prezent, który dziecko zapamięta do końca życia!

Prezent, który dziecko zapamięta do końca życia!

Przygotowując prezenty dla bliskich, po cichu liczymy, że to właśnie nasz podarek zostanie zapamiętany przez nich jako najlepszy – na lata, a może nawet na całe życie. Co prawda dzieci mają przed sobą tego życia jeszcze sporo, ale miano zwycięzcy na najbliższe lata może zapewnić Ci jedna z propozycji na liście. Sprawdź, o jakie chodzi!

Podaruj dziecku wspomnienia – nie przedmioty

Część dzieci bardziej niż zabawki i gadżety ceni sobie przeżywanie chwil w magiczny sposób. Jeśli szukasz prezentu właśnie dla takiego młodego człowieka, zrezygnuj z kupowania prezentów przedmiotowych. Sprawdź, ile kosztują bilety do miejsc, które na pewno go oczarują: Disneylandu, Legolandu, oceanarium, zagranicznego wesołego miasteczka.

Jeśli taka wyprawa jest za dużym przedsięwzięciem lub nie chcesz, aby dziecko musiało czekać wiele miesięcy na zrealizowanie prezentu, wybierz coś lokalnego. Sprawdź w serwisach z wydarzeniami, kiedy w Twoim mieście lub okolicy będzie działo się coś wyjątkowego. Zamów bilety na pokaz cyrku bez zwierząt lub pokaz iluzjonistów.

Sprawdź, co kolekcjonuje dziecko

Gust dziecięcy zmienia się bardzo szybko. Każdy młody człowiek ma jednak co najmniej jedną serię czy tematykę, która go fascynuje. Może to być seria magicznych książek, muzyka popowego zespołu, gry strzelanki na konsolę. Zweryfikuj, czy na rynku pojawiła się już nowa część z tej serii i to właśnie ją zakup w ramach prezentu.

Jeśli chodzi o książki o muzykę, możesz też cofnąć się do początków serii – może dziecku brakuje jednak z części? W przypadku gier komputerowych i na konsolę nie polecamy takiego zabiegu. W grach unowocześnia się nie tylko fabułę, ale i – lub przede wszystkim – jakość obrazu i dźwięku. Spotkanie ze starą grą może rozczarować młodego gracza. O ile w ogóle zdoła ją odpalić na nowym sprzęcie. Wówczas lepiej wybierz dla niego gadżet do konsoli, którego jeszcze nie ma, np. pady bezprzewodowe lub z funkcją wibracji.

Daj wędkę, nie ryby

Dawanie dzieciom gotowych rozwiązań przynosi skutek odwrotny do tego, który chcieliśmy osiągnąć. Zadowoli je, ale na dłuższą metę także rozleniwi i nauczy korzystać ze skrótów. Dlatego zamiast dawać ryby, sięgnij po wędkę.

Zauważyłeś lub zasłyszałeś, że młody człowiek tęsknym wzorkiem przegląda w internecie fotografie znanych artystów? Podpatrzyłeś, jak próbuje robić autorskie ujęcia aparatem w telefonie i wrzuca je na popularne portale społecznościowe, by uzyskać opinię, czy są w porządku? Podaruj mu aparat! Cyfrowy lub w stylu retro – natychmiastowy. Wręczając mu taki prezent, w rzeczywistości dajesz mu szansę na rozwój pasji.

Nawet gadżety pozornie służące czystej rozrywce mogą prowadzić do rozwoju pasji. Jeśli dziecko lubi tańczyć i tworzy swoje układy, daj mu wydajny głośnik bezprzewodowy, który sparuje ze smartfonem. Dzięki temu młody człowiek nie będzie czuł skrępowania koniecznością tańczenia w domu, na dodatek w ciasnym pokoju. Uda się na łąkę czy inne spokojne miejsce na wolnej przestrzeni. Kto wie, może za parę lat zostanie sławnym tancerzem lub choreografem?

Sprawdź inne fantastyczne prezenty elektroniczne dla dzieci do 400 zł, by wybrać prezent niepowtarzalny i użyteczny, a jednocześnie nie przepłacić. W razie potrzeby złóż się z resztą rodziny.

Tagi: prezenty