Jaki prezent jest odpowiedni na parapetówkę?

Jaki prezent jest odpowiedni na parapetówkę?

Parapetówki to jedne z chętniej organizowanych imprez. Najczęściej zaprasza się na nie najbliższych znajomych, by wspólnie świętować zamieszkanie w nowym miejscu. Goście jednak niekiedy mają problem z wyborem odpowiedniego upominki dla gospodarzy.

W zależności od potrzeb

Niekiedy najlepszym pomysłem jest rozmowa z przyjaciółmi i zapytanie czego im brakuje. Być może wtedy uda nam się ustalić listę najpotrzebniejszych przedmiotów, spośród których wybierzemy jeden. Taka sytuacja jest niezwykle komfortowa, ponieważ będziemy mieli pewność, że gospodarze będą zadowoleni.

Z zaskoczenia

Niektórzy goście z pewnością postanowią zrobić znajomym niespodziankę i nie skonsultują się w kwestii prezentu. Wtedy świetnym rozwiązaniem mogą okazać się gadżety do kuchni z 4gift.pl. Znajdziemy tam między innymi kolorowe zaparzaczki do herbaty, znaczniki na szklanki czy bardzo oryginalne pływające chochle. Każdy z tych upominków będzie doskonałym uzupełnieniem wnętrza i z pewnością przyda się gospodarzom.

Prezent duży czy mały?

Wszystko zależy od zasobności naszego portfela i bliskości z daną osobą. Bliscy przyjaciele mogą poświecić nieco więcej pieniędzy na wyjątkowy prezent, znajomi zaś spokojnie mogą kupić jakiś drobiazg. Gospodarze zazwyczaj nie liczą na prezent, a na obecność i wspólne spędzenie czasu. Dobrym rozwiązaniem może okazać się też prezent składkowy. Dzięki temu pula środków do wydania jest większa i można kupić nieco lepszy podarek.

Niegdyś prezenty na parapetówkę musiały być praktyczne. Dzisiaj nie zawsze tak jest. Owszem, w niektórych przypadkach nadal kupuje się najbardziej standardowe rzeczy, takie jak kieliszki czy eleganckie szklanki, jednak coraz częściej decydujemy się na upominki, które zaskakują. Obecnie młodzi ludzie szybko gromadzą najpotrzebniejsze im sprzęty i akcesoria, dlatego ich znajomi podczas parapetówek stawiają na zabawne prezenty, nawiązujące do zainteresowań i charakteru gospodarzy. Mogą być to chociażby magnesy na lodówkę z motywem z ulubionego filmu, czy wycieraczka ze śmiesznym napisem.

Tagi: prezenty