Kamień elewacyjny – czyli jak podkreślić styl domu?

Kamień elewacyjny – czyli jak podkreślić styl domu?

Wizerunek posesji od strony ulicy jest najlepszą wizytówką jej właścicieli. Elewacja współgrająca z aranżacją wewnątrz pomieszczeń podkreśla gust domowników, a kamień – majestatyczny i modny – jest w tej kwestii niezastąpiony.

Kamienne elewacje francuskich rezydencji stały się synonimem klasy i elegancji, a w przypadku amerykańskich willi – także luksusu i dostojeństwa. Niestety, dopóki jedyną opcją były naturalne trawertyny, granity i piaskowce, większość z nas mogła tylko pomarzyć o kamiennej elewacji – do dziś za metr kwadratowy naturalnego surowca trzeba zapłacić kilkaset złotych, a konserwacja i odświeżanie generują kolejne koszty. Ponadto np. piaskowce są miękkie, wapienie – nieodporne na działanie czynników atmosferycznych, a łupki, jak sama nazwa wskazuje – mogą się odłupywać. Dlatego o wiele praktyczniejszą i dostępną opcją wydaje się kamień dekoracyjny, który jest trwalszy, odporniejszy i nawet kilkukrotnie tańszy niż naturalny odpowiednik. Produkowany z przeznaczeniem na elewację, jest dostępny w wielu formatach i wariantach kolorystycznych: http://www.stonemaster.pl/oferta/kamien-dekoracyjny-i-elewacyjny – zarówno naśladujących wygląd naturalnych skał, jak i odwzorowujących układ cegieł czy wprowadzających abstrakcyjne, geometryczne formy. Mnogość wzorów pozwala na dobór kolekcji ściśle odpowiadającej naszemu gustowi – tak aby podkreślić styl rezydencji i jej właścicieli.

almeria-grafit.jpg

Nowoczesne budynki bardzo ciekawie prezentują się w zestawieniu stali, szkła i kamienia elewacyjnego o geometrycznym wzorze – jak na zdjęciu powyżej z wykorzystaniem kolekcji Almeria Grafit Stone Master. Z modną, chłodną tonacją elewacji współgra zarówno ogrodzenie, jak i ozdobne krzewy. Wzór kamienia nawiązuje do kształtu okien i drzwi, podkreślając kształt całej bryły budynku. W przypadku, gdy dom stoi na większej działce, warto zwrócić uwagę także na inne elementy otoczenia – kamień elewacyjny powinien do nich nawiązywać nie tylko kolorem, ale również stylistyką (tak jak na zdjęciu tytułowym, prezentującym kolekcję Niagara Krem Stone Master). Istotny jest kształt chodnika na podjeździe, a także aranżacja schodów i tarasu – kluczem do sukcesu jest spójność wszystkich elementów. Kamień odwzorowujący wygląd naturalnej skały zazwyczaj bardzo ciekawie prezentuje się w towarzystwie drewna utrzymanego w podobnej tonacji. Aranżując dodatki – np. meble ogrodowe, warto o tym pamiętać.

loft-brick-sahara-elewacja.jpg

Bardzo modnym rozwiązaniem jest również zastosowanie na elewacji cegły dekoracyjnej – tak jak na zdjęciu powyżej, z wykorzystaniem kolekcji Loft Brick Stone Master. Ponadczasowy charakter cegły gwarantuje, że sprawdzi się zarówno w aranżacji nowoczesnej, loftowej, jak i klasycznej czy vintage. Idealnie oddaje także klimat willowej dzielnicy, nadając rezydencji wizerunek niczym z amerykańskiego planu filmowego. Uzupełnieniem tej aranżacji jest, zgodnie z modą zza oceanu, odpowiedni dobór roślin. Klimat klasycznej rezydencji podkreślą równe rabatki, niczym z babcinego ogródka i wiele kwitnących kwiatów.

Tagi: kamień elewacyjny elewacja