Materace z końskim włosiem

Materace z końskim włosiem

Wszystkie materace na kaszmirowysen.pl posiadają wkłady wewnętrzne wykonane ze sprężyn kieszeniowych (pocketowych). Dzięki temu są bardzo trwałe i odporne na zniekształcenia. Wkład kieszeniowy zbudowany jest z cylindrycznych sprężyn w ilości 262 szt/m2. Sprężyny mają 12 cm wysokości i są umieszczone w osobnych, materiałowych kieszonkach. Pracują niezależnie od siebie zapewniając odpowiednie podparcie na całej długości. Wkład pocketowy charakteryzuje się dużą elastycznością punktową. Poza standardową wersją wkładu pocketowego posiadamy również wkład multipocketowy z liczbą sprężyn wynoszącą 510 szt/m2. Jest sztywniejszy i trochę twardszy od wersji podstawowej. W wersji lux sprężyny zostały wydłużone o 5 cm, tym samym materac jest wyższy, jednak bardziej miękki. Wersja mini posiada skrócone o 6 cm sprężyny przy jednoczesnym zachowaniu wszystkich pozostałych warstw i właściwości.

Materace z końskim włosiem są dodatkowo usztywnione i wzmocnione. Końskie włosie wykonane jest z końskiego ogona lub grzywy. To surowiec w 100% naturalny, bezpieczny dla alergików dzięki procesowi, któremu jest poddany przed produkcją. Oczyszczony z wszystkich biokomponentów nie uczula, zwłaszcza osoby wrażliwe na alergeny pochodzenia zwierzęcego. Jego ogromną zaletą jest higroskopijność. Końskie włosie szybko wchłania nadmiar wilgoci, jednocześnie jest na nią odporny. Nadmiar wilgoci natychmiast oddaje do otoczenia. Materiał ten jest komfortowy dla osób borykających się z nadmierną potliwością. Brak wilgoci nie sprzyja rozwojowi i namnażaniu się szkodliwych patogenów. Nie wnikają one do wnętrza materaca. Warstwa końskiego włosia zawsze stosowana jest w połączeniu z podwójną warstwą kokosa.

Kaszmirowysen.pl przykłada ogromną wagę do jakości swoich produktów. Materace z końskim włosiem pozasiadają niezbędne certyfikaty i atesty potwierdzające ich bezpieczeństwo użytkowania. Dla osób ze sporą nadwagą lub gustujących w wyjątkowo twardych powierzchniach sprawdzi się znakomicie.

Tagi: materace