Dobierz zegarek do swojego stylu

Dobierz zegarek do swojego stylu

Moda na noszenie zegarków wróciła po latach. Współcześnie zegarki stały się nierozłącznym elementem stylizacji. To już nie tylko urządzenie odmierzające czas. Obecnie zegarki damskie to oryginalny dodatek do stroju, pokazanie swojego statusu, a także gustu.

Zegarki czy telefony komórkowe?

Od kiedy telefony komórkowe stały się ogólnodostępne, wiele osób zrezygnowało z noszenia standardowego urządzenia na ręku. Godzinę w każdej chwili można było sprawdzić na swoim telefonie, nie trzeba było ściągać zegarka podczas mycia rąk, przestały dokuczać kłopoty z niedopasowaniem zegarka do stroju. Przez kilka lat moda lansowała stylizacje, w których zegarki damskie nie miały swojego miejsca.

Wielki powrót mody na zegarki

Zegarki stały się modowym hitem już rok temu i od tego czasu zarówno projektanci, jak i styliści wykorzystują je bardzo chętnie do tworzenia nowych trendów. Z zapomnianego dodatku stały się niejako modowym „must have”.

Zegarki damskie w obecnej modzie zastępują lub uzupełniają biżuterię, którą nosimy na nadgarstkach. Ponadto wielu designerów i znanych marek tworzy specjalne kolekcje. Oryginalne zegarki noszone każdego dnia są swego rodzaju manifestem tego, co lubimy, naszego statusu społecznego, ukłonem w stronę ulubionego designera lub marki. Ponadto zegarki damskie podkreślają nasz indywidualny styl.

Różne style, różne zegarki

Niegdyś modne były twa typy zegarków – elektroniczne – duże i kolorowe, albo delikatne na biżuteryjnych bransoletkach.

Obecnie moda stawia na różnorodność, jednak wspólnym mianownikiem jest minimalizm. Nawet złote, ozdobione drobnymi kryształkami zegarki są tak projektowane, aby dodać jego właścicielce elegancji i szyku, ale nie razić swoją wybujałą formą.

Można zauważyć dwie tendencje, na które dzielą się współczesne designy zegarków.

Elegancki minimalizm

Dla kobiet ceniących na co dzień klasyczny styl idealnie wpisują się zegarki damskie osadzone na bransoletkach srebrnych lub złotych, a także wysokojakościowych skórzanych paseczkach. Tarcze mogą być ozdobione kryształkami, często jednak są jedynie obwiedzione złotem, jednobarwne, bez cyfr ze złotymi lub srebrnymi wskazówkami.

Duże znaczenie ma także bransoletka. Powinna być subtelna, acz elegancka. Panie mają do wyboru srebrne i złote łańcuszki z przęsłami lub bez. Bardzo popularne są także skórzane paski w pastelowych kolorach, które idealnie podkreślają stonowany szyk samej tarczy, albo drobne paseczki, zapinane niczym prawdziwa skórzana bransoletka, które tworzą wrażenie rzemyków.

Ekstrawagancki minimalizm

Kobiety, które lubią zaszaleć ze stylizacjami wybierają natomiast modne zegarki popularnych obecnie designerów, stawiających na skandynawskie wzornictwo. Możemy więc wybierać w zegarkach, których tarcze są wykonane z drewna, ozdobione są ręcznie malowanymi szklanymi koralikami, nawiązującymi do południowej sztuki rzemieślniczej, albo wykonane są ze stali, a jedynym ozdobnikiem jest kolorowa pusta tarcza i metaliczne wskazówki. Oczywiście bransoletki to wysokiej jakości skóra, najczęściej w różnych odcieniach brązu lub farbowana na kolor komponujący się z kolorem tarczy.

Tagi: zegarek zegarki