Jaką bransoletę wybrać w zegarku damskim?

Jaką bransoletę wybrać w zegarku damskim?

Zegarki damskie stanowią nie tylko funkcjonalny dodatek, ale także mogą być jednym z elementów biżuterii. Producenci coraz częściej zastępują skórzane paski bransoletami, ponieważ jest to rozwiązanie eleganckie. Podpowiadamy, jak wybrać zegarek damski i odpowiednią bransoletę.

Rodzaje bransolet w zegarkach damskich

Oferta bransolet w zegarkach damskich jest bardzo bogata. Można spotkać bransolety wykonane ze stali szlachetnej, która jest odporna na zarysowania i bardzo trwała. Jednak w przypadku posiadaczek drobnych dłoni, lepiej zdecydować się na bransoletę- siatkę, ponieważ jest ona delikatna i wyglądem zdecydowanie przypomina biżuterię. Alternatywą dla stali szlachetnej jest bransoleta wykonana z tytanu, która jest lżejsza i nie rysuje się. Można spotkać także bransolety hipoalergiczne, które są polecane osobom z alergiami.

Zalety i wady zegarków na bransolecie

Zegarki damskie na bransolecie są zdecydowanie eleganckim dodatkiem. Do najważniejszych zalet bransolety można zakwalifikować:

  • Trwałość (zwykle większa niż w przypadku paska),
  • Wodoszczelność,
  • Odporność na zarysowania i zniszczenia,
  • Elegancki, można go traktować jak biżuterię,
  • W zależności od wybranej bransolety zegarek może być mniej lub bardziej masywny, dlatego można go dopasować do nadgarstka.

Jednakże bransoleta ma także pewne wady, o których warto pamiętać:

  • Bransoleta jest raczej ciężka,
  • Stalowa bransoleta rysuje się,
  • Czasami nie ma możliwości regulacji długości bransolety,
  • Bransoleta może się wycierać lub się wyrabiać, a w przypadku ostrych zakończeń może niszczyć rękawy.

Dlaczego warto zdecydować się na bransoletę?

Biorąc więc pod uwagę wszystkie zalety i wady bransolety do damskiego zegarka, można uznać, że przy wyborze czasomierza należy kierować się przede wszystkim swoimi upodobaniami. Dla niektórych masywność może być zaletą, a dla innych wadą. Spore znaczenie ma także jakość wybranego zegarka i bransolety. Bardzo ważne jest także to, aby dbać o zegarek damski na bransolecie. Jeżeli bransoleta zostanie dobrze dobrana do nadgarstka oraz do upodobań noszącej jej kobiety, zegarek taki może być traktowany jako biżuteria w przeciwieństwie do zegarka na pasku, który spełnia raczej funkcje utylitarne. Do eleganckiej garsonki lub sukni wieczorowej, zdecydowanie lepiej wybrać zegarek damski na bransolecie.

Bransoleta w zegarku damskim powinna być dobrana przede wszystkim do potrzeb kobiety oraz do jej osobowości. Ważne jest także dostosowanie zegarka do okazji, ponieważ bransoleta lepiej sprawdzi się w przypadku formalnych spotkań, czy eleganckich kolacji, natomiast pasek zwykle lepiej prezentuje się z casualowym lub sportowym strojem. Warto jednak pamiętać o tym, że bransoleta jest bardziej trwała i od dawna nie wychodzi z mody, a także nie trzeba wymieniać jej co sezon.

Tagi: biżuteria zegarki