Czym jest biustonosz semi soft

Czym jest biustonosz semi soft

Przeglądając modele bielizny do noszenia na co dzień, konsumentki często nieświadomie wybierają modele biustonoszy semi soft. Czym on jest i skąd wzięła się nazwa? Semi-soft z angielskiego oznacza pół-miękki i dobrze oddaje istotę prezentowanego rodzaju biustonosza. Jest on bowiem usztywniany w dolnej części, a miękki w górnej.

W większości tego typu biustonosze posiadają fiszbiny, a usztywnienie może być wykonane z pianki lub z gąbki. Jako że jest to opcja pośrednia pomiędzy tradycyjnymi biustonoszami usztywnianymi, a miękkimi, będzie spełniać obietnice dawane przez oba te rodzaje bielizny.

Czym charakteryzuje się biustonosz semi soft?

Charakterystyczną cechą wyglądu takich biustonoszy jest to, że najczęściej góra – część ponad usztywnieniem – wykonana jest z materiałów przezroczystych, haftów lub koronek, co nadaje im zmysłową estetykę. Część z wkładem jest oczywiście wizualnie dopasowana do górnej tak, aby nie umniejszać eleganckiego efektu, dzięki czemu zyskujemy zarówno dobre podtrzymanie biustu i komfort użytkowania, jak i podkreślenie naszej kobiecości.

Biustonosze semi soft występują w równie szerokiej gamie krojów, jak biustonosze usztywnianie czy miękkie, dlatego z łatwością znajdziemy model odpowiedni dla naszej sylwetki i osobistych upodobań. Polecane są zwłaszcza dla osób o asymetrycznym biuście, który doskonale wymodelują. Nadają piersiom najczęściej naturalny lub lekko stożkowy kształt. Można spotkać modele o kroju szczególnie dobrze zbierającym piersi z boków, z tzw. side-supportem.

Dla kogo odpowiednie są biustonosze semi soft?

Jest to prawdziwie uniwersalny rodzaj biustonosza, który nadaje się dla wszystkich rozmiarów biustów. Szczególnie lubiany jest przez panie chcące optycznie zmniejszyć biust, nadając mu lekkości, a także przez osoby, które potrzebują czegoś pomiędzy biustonoszem usztywnianym a miękkim.

Biustonosze usztywniane mogą wyglądać nieatrakcyjnie lub zbytnio zwyczajnie, mają być bowiem odpowiednie do noszenia pod cienkimi, obcisłymi ubraniami oraz nie przyciągać uwagi zdobieniami.

Z kolei w biustonoszach miękkich niektóre panie czują się niekomfortowo, gdyż są one całkowicie przezroczyste – nie będą najlepszym wyborem na dni, kiedy trzeba np. przebrać się w szatni przy innych kobietach. Biustonosze semi soft zaspokoją pragnienie subtelnej, kobiecej bielizny, potrafią zachwycić koronkowymi designami, zarazem pozostawiając pewną dozę skromności.

Gdzie szukać biustonoszy semi soft?

Jako najpopularniejszy obecnie w Polsce rodzaj biustonosza, semi softy dostępne są w każdym sklepie z bielizną, a także w sklepach online. Warto przed zakupem skorzystać z usług brafitterki, której wprawne oko dopasuje najlepszy rozmiar i kształt biustonosza do naszych piersi, a fason do urody i stylu – można poprosić o kilka modeli o zbliżonym charakterze do porównania, aby zakup był jak najbardziej udany i zadowalający.

Na biustonoszach nie należy oszczędzać – najważniejsza jest dobra jakość, która w połączeniu z przepięknym wyglądem zapewni nam najlepszy komfort użytkowania biustonosza semi soft przez wiele lat. Kilka dobrych propozycji znajdziecie tutaj - https://samanta.pl/25-semi-soft.

Tagi: bielizna biustonosz