Bielizna korygująca

Bielizna korygująca
fot. Jacek Chabraszewski/Shutterstock, Zgoda na wykorzystanie wizerunku podpisana z Shutterstock, Inc.

Kobieta XXI wieku to kobieta doskonała, taki wzorzec przewija się obecnie na okładkach pism i wybiegach domów mody. Przeciętna kobieta stawia sobie za wzorzec zaobserwowane kanony piękna, które pragnie wcielić w życie. Dlatego też wciąż dąży do udoskonalenia swojego wyglądu. Może to nastąpić na wiele sposobów, bardziej lub mniej efektywnych.

Producenci bielizny także stanęli na wysokości zadania i stworzyli bieliznę korygującą, której głównym zadaniem jest modelowanie sylwetki kobiety. Polega to przede wszystkim na spłaszczaniu nadmiernych wypukłości a także podnoszeniu określonych części ciała. Dlatego też obecnie bielizna korygująca cieszy się coraz większą popularnością. Za pomocą bielizny korygującej każda kobieta ma możliwość korygowania sylwetki, począwszy od kobiet puszystych, kończąc na szczupłych. Łączy je wspólny cel - poprawienie mankamentów swojej sylwetki.

Najpopularniejszym włóknem wykorzystywanym do produkcji bielizny korygującej jest Lycra, z której produkuje się niemal każdy element damskiej bielizny. Najczęściej są to majtki, mające na celu spłaszczenie nadmiernych krągłości znajdujących się w okolicy brzucha oraz unoszenie pośladków ku górze. Wyroby wykonane z Lycry są łatwo rozciągliwe, wygodne a co najważniejsze idealnie dopasowują się do sylwetki. Bielizna korygująca modeluje i jednocześnie pozwala kobiecie na swobodne poruszanie się. Oprócz majtek na rynku można kupić staniki, halki pończochy, rajstopy, body, skarpety oraz kostiumy kąpielowe.

W przyszłości planowana jest ekspansja na ten segment rynku, męskiej bielizny korygującej. Obecnie bowiem mężczyźni nie wykazują większego zainteresowania tego typu bielizną. Specjaliści w tej branży jednak przewidują wzrost zainteresowania w najbliższej przyszłości, ze względu na coraz większe dbanie mężczyzn o swój wygląd.

Bielizna korygująca została stworzona dla kobiet poszukujących bielizny, która pozwoli przybliżyć się do wykreowanego ideału współczesnej kobiety. Kolejnym argumentem przemawiającym za noszeniem tejże bielizny jest jej dobroczynny wpływ na kręgosłup, gdyż zmusza ona do utrzymywania prostej sylwetki.

Tagi: bielizna