Ciekawe pomysły na zimowe ferie dla dzieci w Warszawie

Ciekawe pomysły na zimowe ferie dla dzieci w Warszawie

Warszawa w okresie zimowym wcale nie musi być nudna. Do wyboru mamy tutaj wiele ciekawych atrakcji dla najmłodszych. Jeżeli chcesz zapewnić swojemu maluchowi dobrą zabawę bez wyjeżdżania ze stolicy, zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami!

Półkolonie dla dzieci

Gdy nie ma możliwości wyjazdu na kolonie, w takim przypadku kapitalnym pomysłem mogą być półkolonie, które organizowane są w Warszawie przez sporo instytucji. Podczas takich zajęć, które odbywają się od rana do popołudnia, dzieci mogą świetnie się bawić, na przykład brać udział w zajęciach plastycznych, wychodzić do muzeum, mogą brać udział w spotkaniach z ciekawymi ludźmi, eksperymentach naukowych czy w zabawach sportowych.

Warsztaty dla najmłodszych

Warsztaty fotograficzne, komputerowe czy też warsztaty plastyczne dla dzieci także mogą być kapitalnym pomysłem na ferie. W tym czasie organizuje je wiele placówek, a adresy, terminy oraz ceny można znaleźć już teraz przez internet. Warsztaty to zarówno kapitalna zabawa, jak i lepszy rozwój także dla najmłodszych dzieci!

Sporty zimowe w Warszawie

Nie tylko sanki, ale również narty, snowboard czy łyżwy. Dla amatorów jazdy na białym puchu kapitalnym wyborem będzie kompleks parkowy Górka Szczęśliwicka, gdzie znajduje się stok narciarski z wyciągiem. Na łyżwy można z kolei wybrać się na Stadion Narodowy, gdzie działa park Zimowy Narodowy, ponadto lodowiska rozkładane są przy Pałacu Kultury i Nauki oraz na Starówce.

Wizyta w teatrze

Ciekawą alternatywą dla kina może być wizyta w teatrze dla najmłodszych. Takie instytucje kultury działają również w Warszawie, na przykład doskonałym pomysłem może być Teatr Małego Widza, który zaprasza na spektakle maluchy nawet od pierwszego roku życia.

Sale zabaw dla dzieci

Wiele ciekawych sal zabaw czeka na maluchów w mieście Warszawa atrakcje dla dzieci tego typu są bardzo lubiane i także będą świetnym pomysłem na zimowe ferie. W salach zabaw czekają baseny z piłeczkami, zjeżdżalnie, liny do wspinania czy specjalne zwodzone mosty. Tu zabawie nie ma końca!

Tagi: teatr