Zapachy, które wodzą na pokuszenie. Feromony i afrodyzjaki zamknięte we flakonikach

Zapachy, które wodzą na pokuszenie. Feromony i afrodyzjaki zamknięte we flakonikach

„Pachnidło” – w każdym kto czytał książkę o tym tytule lub oglądał film zasiane zostało ziarenko idei, że może istnieć zapach, który swą wonią obezwładnia i uwodzi każdego. Zapach jest bez wątpienia jedną ze składowych tego, co moglibyśmy określić ogólnym hasłem: chemia miłości. Czy perfumy mają wpływ na to, że czujemy do kogoś pociąg fizyczny czy nie? Jak uwodzić zapachem? Czy feromony są skuteczne?

Życie to nie film, ale i tak zadbaj o to jakimi perfumami pachniesz

Rzeczywistość od fabuły „Pachnidła” różni się znacznie – nie ma bowiem jednego uniwersalnego zapachu, który oddziaływałby tak silnie, że wywoływałby powszechny wzrost libido innych i podnosił atrakcyjność seksualną pachnącego nim człowieka. Niemniej udowodniono, że zapach odgrywa dużą rolę w doborze partnerskim. Wiadomo też, że przez niedobranie się pod względem zapachowym potrafią rozpadać się związki. Warto więc dbać o tę sferę swojego ja. A zrobić można naprawdę sporo. Niewątpliwie roztaczając za sobą woń pięknych perfum zostaniemy zapamiętani, bo pamięć węchowa to jeden z najtrwalszych rodzajów pamięci, jakim w ogóle dysponujemy. Niektórzy pozostają wierni przez całe życie jednemu zapachowi. Nie musimy być jednak w tej dziedzinie aż tak wierni. Ku naszemu zaskoczeniu możemy zachwycić się zapachem perfum, o którym nigdy byśmy nie pomyśleli, że mogą się nam spodobać. Warto więc eksperymentować, np. raz wypróbować klasyczne Chanel No5 a następnym razem skusić się na mniej znane perfumy Lalique.

3zapachy-ktore-wodza-na-pokuszenie-feromony-i-afrodyzjaki-zamkniete-we-flakonikach.jpg

Feromony – synonim pożądania

Na wstępne trzeba zaznaczyć, że feromony i perfumy to nie to samo. Co do zasady na poziomie świadomości feromony są bezwonne, a efekt mają wywierać na podświadomość. Czyste feromony można kupić w wyspecjalizowanych w takim asortymencie sklepach. Jeśli delikatnie orientujemy się w temacie uwodzenia zapachami, zapewne pierwszym składnikiem, jaki przyjdzie nam do głowy jest piżmo i szara ambra. Są to składniki pochodzenia zwierzęcego - zwierzęce feromony. I to one najczęściej występują w perfumach dostępnych powszechnie w drogeriach. Perfumy Lalique to przykład wonności, które w swoim składzie często zawierają piżmo, którego dodatkową funkcją jest także utrwalenie zapachu. Myli się jednak ten, kto uważa, że te składnik na każdego podziałają zniewalająco.

Po pierwsze każdy jest inny i podobają mu się inne rzeczy, a co za tym idzie i inne zapachy. Jeśli trafimy na osobę, której podoba się zapach piżma albo która ma już z piżmem pewne pozytywne zapachowe skojarzenia, wszystko może potoczyć się po naszej myśli. Po drugie nie tylko o sam skład perfum chodzi, a o to, kto je nosi. Ta sama perfuma na dwóch różnych osobach może pachnieć inaczej (perfumy wchodzą w reakcję ze skórą oraz hormonami). Warto samemu się przekonać. Udowodniono, że najsilniej działają na partnerów zapachy wytworzone przez nasze własne ludzkie gruczoły. Każdy z nas ma swoją indywidualną niepowtarzalną woń. Ale co jeszcze ciekawsze ok 30% osób w ogóle nie wyczuwa feromonów. Trudno więc jednoznacznie stwierdzić, czy używanie czystych feromonów sprzedawanych we flakonikach ma sens. Można spróbować wodzić na pokuszenie czym innym.

1zapachy-ktore-wodza-na-pokuszenie-feromony-i-afrodyzjaki-zamkniete-we-flakonikach.jpg

Afrodyzjaki nie tylko do jedzenia - drugi sposób na uwodzenie

Afrodyzjaki kojarzą się głównie z jedzeniem (np. truskawki, ostrygi). Ich spożywanie zwiększa libido. A skoro smak i węch to zmysły bardzo mocno ze sobą powiązane, to łatwo się domyślić, że partnera można przyciągnąć także zapachami kojarzącymi się z jedzeniem. Wymienić można tu nuty: cynamonu, czekolady, jaśminu, drzewa sandałowego, ylang-ylang czy gałki muszkatołowej, które zawarte w perfumach wywołać mogą w partnerze większe zainteresowanie naszą osobą. Ale wykorzystać można afrodyzjaki zapachowe zawarte nie tylko w perfumach.. Sztuka aromaterapii od dawna obserwuje i wykorzystuje wpływ zapachów na człowieka. Olejki eteryczne o wyżej wymienionych zapachach można znaleźć nie tylko w perfumach, ale i w czystej formie. Kupić je można zarówno w perfumeriach stacjonarnych, jak i internetowych oraz w sklepach medycyny naturalnej. Olejki można np. wmasować w ciało partnera lub przygotować aromatyczną kąpiel, na którą nikt nie powinien pozostać obojętny.

Tagi: zapachy feromony