Jaka komoda sprawdzi się w małej sypialni?

Jaka komoda sprawdzi się w małej sypialni?

Urządzenie małej sypialni może stwarzać dużo trudności – w niewielkiej przestrzeni musimy pomieścić wtedy nie tylko łóżko, ale także meble do przechowywania ubrań. Jak zatem dobrać najlepszą komodę do małego wnętrza?

Podstawowym meblem w sypialni jest łóżko. Oprócz niego w pomieszczeniu możemy także umieścić inne umeblowanie, na przykład szafki nocne, szafę do przechowywania ubrań, a także komodę. Komoda do sypialni to jeden z chętnie kupowanych mebli – nie zajmuje dużo przestrzeni, a przy tym ułatwia przechowywanie odzieży oraz innych przedmiotów.

Jeżeli aranżowana przez nas sypialnia nie jest zbyt duża, pojawia się pytanie – jak dobrać do niej odpowiednią komodę? Podpowiadamy, na co warto zwrócić wtedy szczególną uwagę.

Sprawdź wymiary

W małej sypialni często liczy się każdy centymetr. Warto więc przed wybraniem się na zakupy zmierzyć pomieszczenie i ustalić, w których miejscach mają znaleźć się konkretne meble, w tym także komoda do sypialni. W ten sposób będziemy mogli bez problemu dobrać mebel, który nie będzie zbyt duży i zmieści się w wyznaczonym położeniu.

Wyższa da więcej miejsca

Komody możemy kupić w różnych wariantach wysokości. Jeśli potrzebujemy więcej przestrzeni do przechowywania, najlepszym wyborem będzie wyższa komoda, na przykład o wysokości około 100-140 centymetrów.

Szuflady czy półki?

Komody możemy zakupić w różnych wariantach do wyboru – z szufladami albo z półkami albo też modele mające jednocześnie szuflady i półki. Gdy poszukujemy komody do przechowywania odzieży i dodatków, najwygodniejsza będzie ta z szufladami – daje szybki dostęp do potrzebnych przedmiotów. Szuflady są też łatwiejsze w otwieraniu w ciasnej przestrzeni.

Biel powiększa optycznie

Przy doborze komody powinniśmy zwrócić też uwagę na jej wygląd. W małych pomieszczeniach najlepiej postawić na meble w jasnych kolorach, które pozwalają na optyczne powiększenie wnętrza – biel czy modny teraz dąb sonoma będą strzałem w dziesiątkę.

Prosta, nowoczesna konstrukcja mebla również sprawi, że wnętrze będzie wyglądało na uporządkowane i powiększone.

Tagi: sypialnia komoda