Zalety posiadania szkatułki na biżuterię

Zalety posiadania szkatułki na biżuterię

Dlaczego warto kupić szkatułkę na biżuterię?

Wyroby jubilerskie, niezależnie od tego, czy są wykonane ze złota lub srebra, czy sztucznych materiałów, niestety nie są niezniszczalne. Wraz z upływem czasu mogą ulec zniszczeniu czy też czernieniu, tracąc swój estetyczny wygląd oraz blask. Istnieje wiele sposób na to, aby przywrócić im pierwotny wygląd. Oprócz stosowania domowych metod, które sprawdzają się w czyszczeniu, niezwykle istotny jest sposób przechowywania biżuterii. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup szkatułki. Zalety posiada szkatułki na biżuterię to przede wszystkim praktyczność i utrzymanie porządku w biżuterii. Szkatułki posiadają przegródki, dzięki czemu w każdej z nich możesz umieścić jeden wyrób jubilerski. Osobno przechowujesz kolczyki, bransoletki, łańcuszki, zegarki oraz pierścionki. Ponadto, niektóre materiały nie lubią kontaktu z innymi. Kuferek z biżuterią możesz schować do szafy lub szuflady. W ten sposób chronisz drogocenne ozdoby przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych, takich jak zmiana temperatury, wilgoć, promienie słoneczne i kurz. Warto dodać, że szkatułki dostępne są w różnych kształtach i kolorach, dzięki czemu mogą pełnić funkcję dekoracyjną. Możesz położyć kuferek np. na komodzie zamiast figurki porcelanowej czy ramki do zdjęć.

Zalety posiadania szkatułki na biżuterię

Posiadanie szkatułki na biżuterię ma wiele zalet, do których zalicza się przede wszystkim:

Ochrona przed uszkodzeniami

Przechowywanie wyrobów jubilerskich w szkatułce chroni je przed uszkodzeniami. Tak jak wspomnieliśmy, każdy rodzaj biżuterii można przechowywać osobno. Takie rozwiązanie pozwoli pozbyć się problemu z płatającymi się łańcuszkami, które podczas próby rozplątywania, można przypadkowo zepsuć.

Przejrzystość

Niewątpliwą zaletą posiadania organizera na biżuterię jest możliwość uporządkowania błyskotek. Nie musisz już szukać ulubionej pary kolczyków w szufladzie, w której porozrzucane są inne wyrobu jubilerskie. Zaoszczędzisz sporo czasu i przede wszystkim nerw.

Ochrona przed światłem

Niektóre rodzaje żywicy oraz kamieni półszlachetnych m.in. różowy kwarc, ametyst oraz karneol nie powinny być wystawione na działanie światła, ponieważ mogą zmienić kolor. Dzięki szkatułce masz pewność, że biżuteria będzie przechowywana w ciemności, a tym samym nie będzie narażona na negatywnie działanie zarówno światła, jak i promieni słonecznych.

Jaką szkatułkę na biżuterię wybrać?

To jaka szkatułka na biżuterię będzie dla ciebie najlepsza zależy od twojego indywidualnego gustu. Pod uwagę weź przede wszystkim ilość błyskotek, a także ich rozmiar. Jeżeli masz niewiele par kolczyków, jeden łańcuszek i kilka bransoletek, spokojnie wystarczy Ci niewielki organizer. W przypadku większej ilości biżuterii warto wybrać duży kuferek, w którym pomieścisz wszystkie ozdoby. W takiej sytuacji wygospodaruj miejsce w szafie, aby móc go tam spakować.

Tagi: biżuteria