Wszystko, co musisz wiedzieć o pielęgnacji długich włosów

Wszystko, co musisz wiedzieć o pielęgnacji długich włosów
Źródło: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Jeśli masz długie włosy, musisz upewnić się, że dbasz o nie we właściwy sposób. Wymagają one innej pielęgnacji niż krótkie fryzury. Wiele osób nie wie jednak, że długie włosy wymagają innej pielęgnacji, co oznacza, że traktują je tak samo, jak włosy krótkie. Może to spowodować poważne i trwałe uszkodzenie włosów. Jeśli chcesz mieć pewność, że dbasz o zdrowie swoich długich włosów, pamiętaj, by wziąć pod uwagę poniższe wskazówki.

Pamiętaj, że nawet w przypadku włosów przedłużanych, pielęgnacja to klucz do sukcesu. Postaa na wysokiej jakości produkty, dostępne w naszej ofercie - naturalne czarne włosy i keratyna do przedłużania włosów to elementy w pełni profesjonalne.

Jak dbać o przedłużane włosy?

Przedłużanie włosów może być głębokim pragnieniem, ale musisz pamiętać o kilku rzeczach, aby utrzymać swoje włosy w dobrej kondycji. Pielęgnacja przedłużonych włosów jest taka sama jak pielęgnacja zwykłych włosów - musisz je myć, suszyć i stylizować. Ale istnieją też pewne dodatkowe kroki, które należy podjąć, aby zapewnić długotrwałe i zdrowe przedłużenie. Oto kilka wskazówek:

- Mycie: Mycie przedłużonych włosów może być trochę trudniejsze niż mycie zwykłych włosów, ponieważ musisz uważać, aby nie uszkodzić dodatkowych kawałków. Użyj delikatnego szamponu i ciepłej wody. Następnie dokładnie spłucz i osusz ręcznikiem lub suszarką z dyfuzorem. - Suszenie: Używaj dyfuzora, aby uniknąć uszkodzeń włosów. Jeśli chcesz użyć prostownicy lub lokówki, upewnij się, że są one odpowiednie dla twoich przedłużonych włosów.- Stylizacja: Aby uniknąć uszkodzeń, używaj tylko narzędzi do stylizacji o niskiej temperaturze. Pamiętaj też, że przedłużane włosy są bardziej podatne na uszkodzenia niż twoje naturalne włosy, dlatego musisz być ostrożny z ich stylizacją.
- Czesanie: Aby uniknąć rozdwajania i uszkodzeń, czesz tylko wtedy, gdy włosy są suche. Używaj miękkiej szczotki lub grzebienia, aby uniknąć podrażnień skóry głowy.- Spanie: Aby uniknąć rozdwajania i uszkodzeń, trzymaj swoje przedłużone włosy luźno rozpuszczone lub upięte w kucyk.- Mycie: Aby uniknąć rozdwajania i uszkodzeń, myj tylko wtedy, gdy są brudne i używaj odpowiedniego szamponu. Nie trzyj mocno ani nie czesz podczas mycia.- Suszenie: Aby uniknąć rozdwajania i uszkodzeń, susz włosy delikatnie, używając chłodnego nawiewu. Nie używaj gorącego powietrza, aby uniknąć przesuszenia.- Odżywianie: Aby uniknąć rozdwajania i uszkodzeń, stosuj siarkowo-keratynowe maski lub inne produkty do pielęgnacji przedłużanych włosów. Sprawdź też, czy Twoja dieta jest bogata w witaminy A, E i C - to pomoże w utrzymaniu zdrowych i lśniących włosów.- Czesanie: Aby uniknąć rozdwajania i uszkodzeń, czesz delikatnie, od środka ku końcom. Nie używaj szczotki z twardymi włosiami, aby uniknąć podrażnień skóry głowy. Jeśli masz kręcone włosy, uważaj na rozczesywanie mokrych pasm - możesz je łatwo uszkodzić.- Utrwalanie: Aby uniknąć rozdwajania i uszkodzeń, stosuj tylko delikatne środki do stylizacji, które nie zawierają alkoholu. Nie nakładaj ich bezpośrednio na skórę głowy, a także unikaj rozczesania mokrych pasm.- Spanie: Aby uniknąć rozdwajania i uszkodzeń, stosuj tylko delikatne środki do stylizacji, które nie zawierają alkoholu. Nie nakładaj ich bezpośrednio na skórę głowy, a także unikaj rozczesania mokrych pasm. Zamiast tego, owiń włosy turbanem lub użyj specjalnego koca do spania.- Pielęgnacja: Aby uniknąć rozdwajania

Często podcinaj włosy

Rozdwojone końcówki to poważny problem, jeśli chodzi o długie włosy. Jeżeli nie możesz sprawić, by Twoje włosy rosły dłużej niż do pewnej długości, być może powinnaś zrobić coś nieco sprzecznego z intuicją: podcinać włosy co kilka miesięcy. Rozdwojone końcówki mogą spowodować, że Twoje włosy przestaną rosnąć, a to z pewnością przyczyni się do tego, że Twoje włosy będą wydawać się cieńsze i matowe.

Tagi: pielęgnacja włosów