Wszystko, co musisz wiedzieć o epilacji laserowej

Wszystko, co musisz wiedzieć o epilacji laserowej

Epilacja laserowa – proces trwałego usuwania włosów dzięki skoncentrowanej wiązce lasera o ściśle ustalonych parametrach – to najlepsze rozwiązanie, jeśli chcesz raz na zawsze (a przynajmniej na kilka lat) pozbyć się problemu. Warto jednak przed umówieniem się na zabieg, poznać odpowiedzi na kilka najczęściej powtarzanych pytań.

Kiedy zdecydować się na epilację laserową?

Procedura zabiegu skonstruowana jest w taki sposób, aby był on maksymalnie delikatny dla skóry, jednak nie da się uniknąć na przykład zwiększonej podatności na oparzenia słoneczne czy podrażnienia. Dlatego najlepiej, aby depilacja laserowa Wrocław została przeprowadzona między jesienią a wiosną – z zapasem co najmniej 2-3 tygodni do chwili, w której odsłonisz wydepilowane części ciała.

Jak się przygotować do zabiegu?

Do zabiegu epilacji laserowej nie trzeba przygotowywać się w szczególny sposób. Jeśli skóra nie jest podrażniona, nie ma większych przeciwwskazań. O indywidualnych zaleceniach zawsze jednak dowiesz się w czasie konsultacji, które przeprowadza się po to, żeby na przykład wykluczyć pewne stany chorobowe, przy których taki zabieg nie jest zalecany. Nie należy zabiegu przeprowadzać na świeżej opaleniźnie lub na przykład krótko po wykonaniu tatuażu.

Jak dbać o skórę po epilacji?

Przede wszystkim musisz dać skórze odpocząć, a więc unikać promieniowania UV, intensywnego wysiłku czy stosowania agresywnych kosmetyków. Niekiedy zaleca się stosowanie specjalnych kremów ochronnych – o tym dowiesz się w czasie konsultacji, bo tutaj ścieżka postępowania może być nieco różna w przypadku osób o innych typach skóry i w zależności od miejsca zabiegu.

Ile takich zabiegów jest potrzebnych i jak długo utrzymuje się efekt?

U wielu osób efekty epilacji są widoczne nawet po pierwszym zabiegu, ale pełna skuteczność wymaga przeprowadzenia kilku sesji – laser oddziałuje tylko na mieszki włosowe w określonej fazie wzrostu, stąd konieczność powtórzeń. Choć mieszki są uszkadzane trwale, będą się jednak regenerowały, na co potrzebują najczęściej kilku lat. Jest to jednak kwestia bardzo indywidualna i zależna od wielu czynników, więc podanie precyzyjnego czasu, po jakim trzeba będzie zabiegi powtórzyć, jest po prostu niemożliwe.

Czy epilacja jest bezpiecznym zabiegiem?

Jeśli zdecydujesz się na depilację laserową w dobrze wyposażonym gabinecie z kompetentną obsługą, to tak, zabieg będzie w pełni bezpieczny. Jeśli jednak priorytetem stanie się dla Ciebie cena, to ryzykujesz zabieg zużytą głowicą lub laserem o nieodpowiednio dobranej mocy. Poza niższą skutecznością będzie to oznaczało także większe ryzyko podrażnień lub oparzeń, a w skrajnych przypadkach nawet powstania blizn lub przebarwień.

Tagi: epilacja laserowa