Pralka bez programatora czasowego? Kup wyłącznik czasowy!

Pralka bez programatora czasowego? Kup wyłącznik czasowy!

Wiele pralek starszej generacji, lecz też nowszych modeli z niższej półki nie posiada wbudowanego programatora czasowego, dzięki któremu pralka może zacząć pracować w wyznaczonym czasie. Ten problem można jednak łatwo rozwiązać – wystarczy wyłącznik czasowy!

Urządzenie takie jak wyłącznik czasowy posiada bardzo szerokie zastosowanie. Dzięki niemu można zaprogramować działanie obwodów elektrycznych lub konkretnych urządzeń, aby uruchomiły się one w określonym, wcześniej zaprogramowanym czasie. Wyłączniki czasowe mogą być wykorzystane także do sterowania domowym sprzętem, na przykład pralką. To sprawdzony wybór wtedy, gdy chcemy, aby pralka rozpoczęła pracę w konkretnym czasie, ale nie posiada ona wbudowanego programatora czasowego.

Wyłącznik czasowy włączy pralkę w odpowiednim momencie

Czasami zdarza się, że chcemy, aby pralka zaczęła pracować w danym czasie, na przykład nad ranem, gdy my jeszcze śpimy, aby po przebudzeniu można było wyjąć z niej świeżo wyprane pranie i rozwiesić na suszarce. Jeśli pralka nie posiada programatora czasowego, najlepszym wyborem będzie osobny wyłącznik czasowy, na którym możemy ustawić odpowiedni czas pracy pralki. Możemy ustawić jej czas włączenia za kilka godzin albo na konkretną godzinę w zależności od tego, jaki wyłącznik czasowy wybierzemy. Włącznik umieszcza się po prostu w gniazdu, do którego podłączona jest pralka. To takie łatwe!

Jak wybrać odpowiedni wyłącznik czasowy do pralki?

W sprzedaży możemy znaleźć różnego rodzaju wyłączniki czasowe, które sprawdzą się do uruchamiania pralki. Na co warto się zdecydować? Najmniej zapłacimy za wyłącznik czasowy wyposażony w mechaniczny, inaczej analogowy programator. W tym przypadku odpowiedni czas ustawiamy najczęściej z użyciem pokrętła. Nieco droższy będzie cyfrowy wyłącznik czasowy, który posiada układ elektroniczny do programowania na konkretną godzinę. Tego typu programatory są dokładniejsze niż mechaniczne. Ceny najzwyklejszych wyłączników czasowych wynoszą najczęściej od około 20 złotych do 50 złotych w zależności od wybranego modelu.

Tagi: pralka