Pachnące wnętrza domu

Pachnące wnętrza domu
fot. Katarina Fox/Shutterstock

W naszym pędzącym świecie i wyścigu szczurów, bez wątpienia szukamy relaksu i azylu, w którym zregenerujemy siły. Takim schronieniem jest nasz dom, w którym możemy zrelaksować się i poprawić nastrój. Niewątpliwie pięknie pachnący dom jest wspaniałym miejscem na wypoczynek. Jak sprawić by w naszym domu pięknie pachniało? Obecnie na rynku jest mnóstwo odświeżaczy powietrza i innych tego rodzaju specyfików.

Jeśli uwielbisz miły zapach i niesamowitą atmosferę idealnie w tej kwestii sprawdzą się świece zapachowe. Ich blask wprowadzi odrobinę ciepła, a zapach przywróci dobry nastrój. Otaczając się przyjemnymi zapachami przywracasz wewnętrzna harmonię ciała i ducha. Dlaczego? Dlatego, iż zmysł powonienia jest najbardziej czułym pośrednikiem między mózgiem. Poza pachnącymi świeca miłą i pachnącą atmosferę w domu wprowadzają kostki zapachowe bądź kadzidełka. Oczywiście wiosną i latem można sprawić sobie piękny i pachnący bukiet kwiatów, jednak zimą jesteśmy skazani na sztuczne specyfiki.

Nie zaleca stosowania się preparatów w sprayu, po pierwsze to nieekologiczne, a po drugie po spryskaniu zapach jest drażniący i zbyt intensywny. Chyba najlepszym rozwiązaniem są wspomniane świece zapachowe, ponieważ mogą one pełnić również funkcję dekoracyjną dzięki zmyślnym i ciekawym kształtom. Palą się wolno, pięknie pachną i dodają pomieszczeniu charakteru. Świece to również romantyczny dodatek na wieczór we dwoje.

Tagi: dom zapach świece zapachowe wypoczynek kostki zapachowe bukiet kwiatów