Olejek arganowy do masażu

Olejek arganowy do masażu
fot. Artem Furman/Shutterstock, Zgoda na wykorzystanie wizerunku podpisana z Shutterstock, Inc.

Masaż to dzisiaj bardzo popularny zabieg, jaki rozluźnia, rozbija spięte mięśnie i sprawia, że człowiek czuje się o wiele bardziej zrelaksowany. Większość osób żyje dzisiaj w zasadzie w ciągłym biegu, nie mając na nic czasu, co powoduje, że stres, jakiego są codziennie ofiarami, bardzo negatywnie oddziałuje na ich samopoczucie. Technik relaksacyjnych jest z tego względu coraz więcej, a jedną z nich jest dobrze wykonany masaż. Oferta masaży na współczesnym rynku jest bardzo szeroka, nie zawsze ich celem jest tylko odprężenie klienta, ale również zadbanie o jego skórę. Są masaże wyszczuplające oraz likwidujące cellulit, jakie cieszą się dzisiaj naprawdę bardzo dużym zainteresowaniem. Ważne jednak jest nie tylko to, jaki rodzaj masażu się wybierze, ale również czy zostanie on wykonany przez silne, stanowcze i przede wszystkim wprawne oraz doświadczone ręce. Do masażu najczęściej wykorzystuje się szeroką gamę olejków. Jednym z nich jest bardzo popularny dzisiaj olejek arganowy.

Olej ten nie bez powodu nazywany jest również płynnym złotem Maroka, ponieważ ma na naszą skórę doskonałe oddziaływanie. Przede wszystkim zastosowanie go do masażu zapewni skórze odpowiedni poziom nawilżenia i sprężystości. Olej ten bowiem jest bardzo bogaty w witaminę E oraz kwasy tłuszczowe, jakie mają dla skóry kolosalne znaczenie. Dobrze wmasowany na pewno szybko przyniesie odpowiednie efekty. Samodzielnie nakładając olej arganowy na skórę ma się czasami duże kłopoty z dostaniem się do niektórych zakamarków ciała, jak na przykład plecy człowieka. Jednak masażysta wprawnie i fachowo rozprowadzi olej, a po masażu skóra będzie napięta, natomiast efekt odżywienia będzie się utrzymywał jeszcze bardzo długo. I tutaj dobra wiadomość dla wszystkich kobiet, jakie zażarcie walczą z cellulitem, ale na razie co najwyżej remisują – olej arganowy jest waszym sprzymierzeńcem. Masaże za pomocą tego olejku pomocą rozbić tkankę tłuszczową na waszych udach, brzuchach czy ramionach i tym samym znacząco zredukować cellulit, jaki na pewno nie jest ozdobą. Masaż za pomocą oleju arganowego również doskonale wpłynie na wszelkiego rodzaju blizny, rozstępy i zrogowacenia, jakie w zasadzie znajdują się na ciele każdej kobiety. Warto jest więc się zdecydować na jego kupno.

Olej arganowy doskonale nadaje się również do pielęgnowania delikatnej i bardzo wymagającej skóry niemowląt. Warto jest wykonywać delikatne masaże dziecka, by poprawić ukrwienie jego skóry, a także tym samym pogłębić więź rodzica z dzieckiem. Taki masaż jest do tego celu idealny, a jeśli jeszcze użyje się oleju arganowego, to korzyść będzie podwójna, pomiędzy dzieckiem i rodzicem zrodzi się zaufanie, a skóra malucha będzie gładziutka i odżywiona. Olej arganowy ma również właściwości ochronne, dlatego stosowanie go do masażu skórnego, na pewno przyniesie pożądane rezultaty. Masaże olejem można z powodzeniem wykonywać również samodzielnie. Jego konsystencja jest dość wodnista, dlatego nie będzie się miało kłopotów z jego aplikowaniem i starannym wmasowaniem w skórę.

Tagi: masaż olej arganowy olejek do masażu