Niedocenione wina białe

Niedocenione wina białe

Statystyki pokazują, że Polacy coraz częściej sięgają po wino. Niektórzy stwierdzą, iż to wcale dobrze nie wróży. Prawda jest natomiast nieco inna. Wino jest jednym z najzdrowszych rodzajów alkoholu. Badania udowodniły, że mają pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie. Oczywiście nie należy tutaj przesadzać. To wciąż alkohol, dlatego w jego spożywaniu trzeba zachować umiar. Jeśli jednak chce się sięgnąć po napój procentowy, wino będzie dużo lepszą propozycją niż piwo, likier, whisky czy wódka.

Jednym z najpopularniejszych i najczęściej wybieranych win są wina czerwone. Ze względu na poziom słodkości można wyróżnić czerwone wina wytrawne, czerwone wina półwytrawne, czerwone wina półsłodkie i czerwone wina słodkie. Jak można się domyślić najzdrowsze i najmniej kaloryczne jest wino wytrawne, które w swoim składzie ma stosunkowo niską zawartość cukru. Często te słodsze wina są dosładzane sztucznymi słodzikami, gdyż uzyskanie takiego smaku z cukrów naturalnych pochodzących z gron jest bardzo ciężkie, niemalże niemożliwe. Ale w tej całej sławie wina czerwonego często zapomina się o winie białym. Jak się okazało, ono również posiada wiele składników, które mają zbawienny wpływ na nasze zdrowe. Jak pewnie niewiele osób wie, wina białe dużo częściej smakują kobietom. Są delikatniejsze, mocniej owocowe i dużo bardziej orzeźwiające. Dzięki temu dużo częściej sięga się po nie wiosną i latem, kiedy to żar leje się z nieba, a termometr przekracza 20 stopni Celsjusza. To wszystko sprawia, że wina białe są niezwykle uniwersalne i pasują do wielu różnych potraw.

A co z tym pozytywnym wpływem na zdrowie?

Białe wino, szczególnie to które zawiera ma wysoką zawartość przeciwutleniaczy może chronić kobiety przed rakiem piersi. Przeciwutleniacze, pomagają również w zwiększeniu wydolności pracy naszego serca oraz zapobiegają ewentualnym zatorom często pojawiającym się w tętnicach. To wszystko sprawia, iż wysokiej jakości białe wino znacznie zmniejsza ryzyko niebezpiecznych chorób serca. Ponadto hamuje ono powstawanie komórek rakowych pojawiających się w organizmie. Co ciekawe białe wino ma również znaczący wpływ na ogólny poziom cholesterolu w naszej krwi, który jak wiadomo może być nawet śmiertelny. To tylko kilka powodów dla których warto wprowadzić białe wino do swojego menu. Nie można również zapomnieć o tym, że białe wino jest pyszne. Może ono zaspokoić codzienny apetyt na słodkości, będąc ich zdrowszym zamiennikiem.

Tagi: wino