Kupujemy lampy do sypialni. Na co zwrócić uwagę?

Kupujemy lampy do sypialni. Na co zwrócić uwagę?

Oświetlenie w sypialni spełnia szczególną rolę – ma tworzyć relaksujący klimat, ale również powinno być praktyczne. O czym powinniśmy pamiętać, jeśli chcemy zakupić lampy do sypialni?

Każdy z nas ma swój gust, który bierzemy pod uwagę wtedy, gdy wykańczamy wnętrza domu czy mieszkania. Dotyczy to także takiego pomieszczenia jak sypialnia. W tym pokoju powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na oświetlenie, ponieważ powinno ono zapewniać nam wysoki komfort i tworzyć przytulną, sprzyjającą wypoczynkowi atmosferę.

Jedna lampa to za mało

Zacznijmy od tego, że w sypialni pojedyncza lampa to zdecydowanie za mało. Mowa tutaj konkretnie o lampie sufitowej. Wprawdzie pozwala ona na równomierne oświetlenie całej przestrzeni, ale nie będzie także wygodna w używaniu. Wyobraźmy sobie sytuację, że chcemy iść spać i musimy za każdym razem wstawać z łóżka, aby zgasić lampę. To także niebezpieczne, gdy będziemy wstawać po ciemku.

Zatem w sypialni powinny znaleźć się również dodatkowe lampy, dzięki którym będziemy mogli wykreować wnętrze prezentujące się atrakcyjnie i przyjazne dla nas i naszych bliskich.

 

Lampka nocna do sypialni

Zatem oprócz lampy sufitowej albo innego oświetlenia dającego równomierny efekt, powinniśmy dobrać również dodatkowe lampy. W tym przypadku najlepiej sprawdza się lampka nocna, która będzie ustawiona bezpośrednio przy łóżku. W tej kategorii do dyspozycji mamy szeroką gamę różnych lampek, między innymi stojące, kinkiety, a nawet możemy wybrać lampy podłogowe.

lampa-podlogowa-mietowe-marzenie.jpg

Fot. Zestaw kupisz na http://lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl/27-lampy-do-sypialni

 

Lampka nocna podłączana do gniazdka zapewnia nam odpowiednie oświetlenie przed pójściem spać i o poranku, gdy jeszcze jest ciemno.

Dekoracyjne i praktyczne rozwiązania

Oprócz niej możemy też wybrać oświetlenie dekoracyjne, które nada sypialni przyjemny wygląd. Takie oświetlenie to między innymi modne teraz girlandy świetlne, które możemy powiesić nad łóżkiem albo zwiesić z karnisza, możemy też wybrać latarenki i lampiony – obecnie kupimy je też w bezpiecznej wersji LED.

Oprócz tego do naszej sypialni możemy wybrać oświetlenie LED w jeszcze jednej wersji, a mianowicie jako oczka albo taśmy ledowe. Tutaj na szczególną uwagę zasługuje oświetlenie szafy – wykonane wewnątrz mebla daje jasne oświetlenie, ale nie oślepia osoby, która jest nadal w łóżku. Dzięki temu nie musimy budzić światłem partnera albo partnerki.

Podsumowując, jeśli także urządzasz sypialnię, pamiętaj o tym, jak ważne jest odpowiednie oświetlenie. Z nim stworzysz piękną aranżację, w której będziesz się czuć komfortowo przed pójściem spać i o poranku!

Tagi: sypialnia oświetlenie lampy