Jednoosobowy materac dla singla

Jednoosobowy materac dla singla

Śpiąc w jednoosobowym łóżku można swój materac idealnie dopasować do siebie i własnych preferencji. Producenci nowoczesnych materaców oferują je w kilku różnych stopniach twardości i bardzo zachęcają, aby wybrać taką, która jest właściwa dla masy ciała użytkownika, ponieważ tylko wtedy materac zapewni właściwe wsparcie dla całego kręgosłupa. Jest to niezwykle ważne, ponieważ dyski oddalają się, a przestrzeń między nimi ma szansę wypełnić płynem. Poza tym, mięśnie mogą się rozluźnić, a materac nie wywołuje niepotrzebnych ucisków. Ani za miękki, ani zbyt twardy materac nie jest dobrym rozwiązaniem, dlatego warto korzystać z porad poszczególnych producentów.

Wybierz dobry rozmiar materaca

Jeśli to możliwe, warto rozważyć zakup szerokiego materaca jednoosobowego, na przykład w rozmiarze 120x200. Zwykle jednak single mieszkają w niewielkich pokojach i zależy im na maksymalnym wykorzystaniu przestrzeni. Wtedy idealnym wyborem jest materac 80x200 https://sweetsen.pl/80x200-cm-c23, który umożliwia wygodną zmianę pozycji ciała. Można wybrać model nieco wyższy, aby łatwiej było się rano podnieść. Najważniejszym parametrem jest jednak wspomniana twardość materaca, którą dostosowuje się do budowy ciała i jego masy.

Jaki surowiec wybrać, aby materac był funkcjonalny?

W sklepach można znaleźć szeroką gamę różnych modeli materaców. Każdy z nich zapewnia nieco inny rodzaj komfortu. Materace piankowe i lateksowe są z reguły miękkie i elastyczne. Taki materac ma się uginać pod ciałem i umożliwiać mu zajęcie ergonomicznej pozycji podczas snu. Z kolei materace kokosowe i z trawy morskiej to już propozycja dla osób ceniących sobie twarde podłoże. Ciekawym rozwiązaniem dla każdego mogą być materace sprężynowe kieszeniowe oraz Multipocket. Bardzo różnią się od tradycyjnych materacy sprężynowych sprzed lat. Ich sprężyny umieszczane są w indywidualnych kieszeniach, dzięki czemu mają możliwość niezależnej pracy i optymalnego wsparcia dla całego ciała osoby śpiącej. Tego typu materace cechują się też dużą trwałością.

Tagi: materac