Jakie wady korygują soczewki kontaktowe?

Jakie wady korygują soczewki kontaktowe?

Dzięki rozwojowi technologicznemu, obecnie wady wzroku możemy korygować zarówno przy użyciu okularów, jak i soczewek kontaktowych. Występują one bowiem w wielu zróżnicowanych odmianach, na które może zdecydować się praktycznie każdy.

Oczywiście na samym początku należy udać się do specjalisty, który zdiagnozuje, z jaką wadą mamy do czynienia. Często jest to również doskonała okazja do tego, aby dowiedzieć się wiele zarówno o soczewkach kontaktowych, jak również ich aplikacji i pielęgnacji

Sposoby ich wykonywania, używane materiały, technologie – wszystko to sprawia, że obecnie jesteśmy w stanie dobrać soczewki do prawie każdej wady. Do tego dochodzi również możliwość wyboru między produktami jednodniowymii, dwutygodniowymi czy chociażby miesięcznymi. Każdy jest w stanie zakupić to, czego szuka.

Wszystkie rodzaje soczewek kontaktowych znajdziemy w sklepie Trendy Opticians. Firma, poza prowadzeniem stacjonarnych salonów optycznych, realizuje również sprzedaż internetową, dzięki której możemy łatwo i szybko zdobyć potrzebne nam produkty - https://trendyopticians.pl/soczewki-kontaktowe.

Soczewki kontaktowe – jak wybrać?

Jak już wspominaliśmy, na rynku dostępne są produkty korygujące prawie każdą wadę wzroku. Jeżeli jesteśmy dalekowidzami lub krótkowidzami, powinniśmy celować w soczewki sferyczne. Oczywiście nie można zapominać o dobrze ich mocy.

Zupełnie inną wadą jest astygmatyzm, który objawia się między innymi zniekształceniami widzianych przedmiotów. Chcąc to korygować, należy zdecydować się na soczewki toryczne. W ich przypadku należy zwrócić uwagę nie tylko na moc i krzywiznę, ale również na oś oraz cylinder.

Do wymienionych rodzajów produktów należy dodać również soczewki progresywne, zwane również multifokalnymi. Są one zalecane osobom zmagającym się z tak zwaną prezbiopią, a więc starczowzrocznością. Osobną kategorię tworzą soczewki kolorowe, które zmieniają zabarwienie tęczówki. Mogą one korygować również wadę, ale nie muszą – często występują w odmianie zerowej.

Jak widać, jesteśmy w stanie zakupić soczewki na każdą okazję. Oczywiście wszystkie wymienione rodzaje soczewek są dostępne w sklepach internetowych. Zapewniają one ogromną swobodę zakupów, dlatego warto zainteresować się ich ofertami. Zwłaszcza że udostępniają wyroby najlepszych producentów działających na rynku.

Tagi: soczewki kontaktowe