Jak wybrać odpowiedni fotel do stylowego salonu?

Jak wybrać odpowiedni fotel do stylowego salonu?

Salon - miejsce wypoczynku, najbardziej reprezentacyjny pokój w domu, w którym przyjmujemy gości, spędzamy wolny czas. Wyposażenie salonu powinno być wygodne i pomagać bezproblemowo się zrelaksować. W co warto wyposażyć salon?

Wielofunkcyjne pomieszczenie Twojego domu

Szykując się do urządzania wnętrza w Twoim domu warto mieć przygotowany plan. Wstępne zarysowanie i uświadomienie sobie kolorystyki ścian, mebli, dodatków pozwoli na optymalne zakupy i stworzenie spójnej całościowej wizji wnętrza.

Salon to miejsce w domu, w którym spędza się wiele czasu. To tutaj przyjmuje się gości, to tutaj wypijasz popołudniową kawę, to właśnie w salonie spędzasz przyjemne jesienne, długie wieczory. Pokój ten musi pełnić także często funkcje jadalni, domowego biura czy pokoju zabaw Twoich dzieci. Jego uniwersalność i elastyczność wcale nie musi jednak oznaczać całkowitego chaosu, swoistego misz-maszu w wyposażeniu wnętrza, bezcelowego eklektyzmu w doborze mebli. Nawet, jeśli Twój salon to miejsce styku wielu pomysłów i potrzeb, warto urządzić go w sposób, który będzie miły oku i wygodny ciału.

Salonowy symbol

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jaki mebel nieodłącznie kojarzy się z salonem? Wcale nie jest to sprzęt RTV, nie jest to kominek ani wygodna kanapa. Dla większości osób nieodłącznym elementem salonu jest fotel. Fotel, w którym możesz zanurzyć się i uciąć sobie drzemkę, fotel, który będzie prawdziwą przystanią, stworzoną do odpoczynku po długim dniu w pracy. Fotel jest swoistym symbolem. Symbolem odpoczynku, relaksu, możliwości zapomnienia o wszystkim, co wokół przytłacza i zawraca głowę. To tu siadasz, by moc w spokoju poczytać książkę lub przejrzeć pocztę, to fotel jest miejscem, w którym wiele młodych mam karmi swoje dziecko, nawiązując z nim głęboką więź. Fotel to nie byle mebel, ale prawdziwe miejsce wypoczynku.

Wymarzony fotel

Współcześnie, rynek meblarski obfituje w wiele różnych rodzajów foteli i wypoczynku salonowego. Jak wybrać jednak taki, który będzie wygodny i estetycznie przyjemny?

W trendach wnętrzarskich i aranżacjach pomieszczeń od pewnego czasu obserwujemy powrót do przeszłości. Niezbyt poważane, jeszcze kilkanaście lat temu, formy, rodem z PRL-u, są obecnie jak najbardziej na czasie! Kredensy, regały, gablotki wyjęte niemal wprost ze starych albumów naszych mam i babć stały się prawdziwym hitem.

Fotelowym "must-have" jest klasyczny mebel - uszak. Charakterystyczna forma nadaje bryle niezwykłej klasy i stylu. Ponadczasowość tego modelu oraz niezwykły komfort użytkowania jest doskonałym wyborem! Fotele uszaki wcale nie muszą wyglądać jak przytargane wprost ze strychu babci. Współczesne tapicerki i materiały, z których zostało wykonane obicie może nadać tej formie niezwykle nowoczesnego sznytu. Mebel taki wkomponuje się zarówno w aranżacje wnętrz w stylu klasycznym i zachowawczym oraz bardziej szalonym, artystycznym i eklektycznym.

Już sam rzut okiem na fotel w takim stylu daje wrażenie możliwości zatopienia się w nim i głębokiego relaksu.

Tanie fotele uszaki od producenta

Wybór odpowiedniego fotela uszaka wcale nie jest taki prosty. Choć na rynku jest dostepnych wiele firm i możliwości zakupu takiego mebla, warto zadbać o to, by zakupiony mebel wykonany był solidnie, z materiałów o najwyższej jakości. Tylko wtedy będziesz miał gwarancję, że w twoim domu na wiele długich lat zagoszczą wygodne meble. Producent foteli uszak powinien dawać możliwość wyboru koloru, wzoru tapicerki, a także koloru nóżek. Personalizowanie mebla pozwoli na jak najlepsze wkomponowanie go do stylu wnętrza.Zakup u producenta to również możliwość nabycia mebla w niższej cenie, a także domówienie pasującego do niego podnóżka, dzięki któremu wypoczynek będzie jeszcze pełniejszy i jeszcze bardziej relaksujący.

Tagi: salon fotel