Jak dobrać makijaż do koloru sukienki?

Jak dobrać makijaż do koloru sukienki?

Makijaż to sztuka. Nie chodzi tylko o dobry wygląd, ale także o dobre samopoczucie. A czy jest lepszy sposób, by czuć się świetnie, niż dopasowanie makijażu do koloru sukienki?

Podstawy wyboru odpowiednich kolorów makijażu

Dobór odpowiednich kolorów makijażu nie jest łatwym zadaniem. Istnieje wiele czynników, które mogą wpłynąć na Twoją decyzję. Odcień skóry, jasna lub ciemna karnacja, a okazja to tylko niektóre z nich.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to określić odcień skóry:

  • jeśli masz jasną karnację, to kolory takie jak różowy, nude, brzoskwiniowy i złoty będą na tobie dobrze wyglądać.
  • jeśli masz średni odcień skóry, kolory takie jak różowy, nude, brzoskwiniowy i złoty również będą na tobie dobrze wyglądać.
  • jeśli masz ciemną karnację, kolory takie jak brązy lub fiolety mogą lepiej pasować do Twojej karnacji.

Jakie kolory pasują do siebie?

Kolory, które dobrze do siebie pasują, to kolory o podobnych tonach. Na przykład kolory zielony i niebieski pasują do siebie, ponieważ mają ten sam chłodny ton. Kolory pomarańczowy i żółty również mogą dobrze ze sobą współgrać, ponieważ mają ciepły odcień.

Kolory, które nie pasują do siebie, to kolory o przeciwnych tonach. Na przykład, kolor czerwony nie pasuje do koloru zielonego, ponieważ mają różne odcienie - czerwony ma ciepły odcień, a zielony ma odcień zimny. Dlatego do zielonych oczu nie polecamy czerwonego cienia do powiek.

Jak dobrać makijaż pasujący do stroju

Makijaż jest ważną częścią życia kobiety. Może być używany do uwydatniania twoich funkcji i uatrakcyjnienia wyglądu. Dlatego tak ważne jest, aby kobiety wiedziały, jak dobrać odpowiedni makijaż, który będzie pasował do ich stylizacji.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić przy wyborze makijażu pasującego do stroju, jest wybranie głównego koloru stroju. Następnie znajdź szminkę w tym samym kolorze co Twoja sukienka. Jeśli masz na sobie ciemną sukienkę, wybierz ciemniejszy odcień szminki, taki jak czerwony lub brązowy. Jeśli nosisz jasne ubrania, wybierz jasne odcienie, takie jak róż, brzoskwinia lub kolory nude.

Makijaż do niebieskiej sukienki

Najlepszy makijaż do niebieskiej sukienki to taki, który kontrastuje z kolorem sukienki, ale nie czyni jej zbyt ciemnym. Idealnie sprawdzi się w tym celu jasnoróżowy róż lub bronzer. Jasnoróżowa szminka może również zdziałać cuda, uzupełniając odcień skóry i nadając jej promienny blask.

Make up do granatowej sukienki czy czarnej sukienki zależy od Twojej karnacji, okazji i fasonu. Aby stworzyć wygląd w ciągu dnia należy unikać używania zbyt ciemnych kolorów, zamiast tego wybierz jasne odcienie różu lub beżu oraz makijaż oczu w kolorze nude. Aby stworzyć makijaż wieczorowy zwiększ nasycenie kolorów i posyp sypkim pudrem oraz rozświetlaczem.

Jaki jest najlepszy makijaż dla czerwonej sukienki?

Najlepszy makijaż na czerwoną sukienkę to taki, który podkreśla naturalne piękno i kolor sukienki. Powinien to być kolor dopełniający sukienkę, ale nie za jasny oraz mieć matowe wykończenie, ponieważ sprawi, że Twoja skóra będzie wyglądać bardziej naturalnie i będzie mniej błyszcząca. Polecam zacząć od podkładu, który jest o dwa tony jaśniejszy od odcienia Twojej skóry, a następnie dodać bronzer, aby uzyskać trochę ciepła i konturu.

Bordowa sukienka, podobnie do czerwonej sukienki, to świetny sposób na eleganckie i wyrafinowane zestawienie. Ale może to być również trudny kolor do noszenia, ponieważ może kolidować z odcieniem skóry lub kolorem włosów. Więc jakie są najlepsze kolory makijażu dla bordowej sukienki?

Osoby o jasnej karnacji powinny unikać kolorów, które są zbyt ciemne lub zbyt jasne na oczach. Najlepszy makijaż na bordową sukienkę dla osób o jasnej karnacji to neutralne brązy i złoto. Osoby o średniej tonacji powinny nałożyć na oczy różowo-brązowy i złoty róż, a także róż w kolorze brzoskwiniowym lub koralowym.

Więcej na temat doboru makijażu do czerwonej sukienki oraz do koloru oczu w tym artykule: https://pedzlove.pl/blog/jak-dobrac-makijaz-do-czerwonej-sukienki-i-do-koloru-oczu-b42.html

Make up pasujący do sukienki - podsumowanie

Do wyboru jest wiele kolorów sukienek. Możesz wybrać niebieską sukienkę, czerwoną czy fioletową. Możesz się również pokusić o założenie złotej sukienki, zielonej sukienki czy nawet białej sukienki. Idealny makijaż do każdego koloru sukienki zależy od wielu czynników, karnacji, koloru włosów czy koloru oczu.

Nie każdy kolor pasuje nam. Osoby, które posiadają zielone oczy mogą nie wyglądać zbyt dobrze w zielonej sukience i dodatkowo makijażu w odcieniach zieleni. Co za dużo to nie zdrowo.

Najważniejsze jednak jest wybrać makijaż odpowiedni do sytuacji i taki w którym będziemy się czuć i wyglądać jak milion dolarów.

Po więcej inspiracji makijażowych zapraszamy na bloga pedzlove.pl

Tagi: makijaż