Firany dla dzieci – 3 najważniejsze cechy

Firany dla dzieci – 3 najważniejsze cechy

Dzieci to szczególnie wymagający konsument w zakresie aranżacji wnętrz – choć same nie podejmują decyzji zakupowych, to ich rodzice zawsze uwzględniają ich potrzeby przy zakupie każdego elementu wyposażenia ich pokoju. Na jakie elementy warto zwrócić uwagę kupując firanki dla dzieci do ich pokoju?

Firany dla dzieci – długość

To najważniejszy element techniczny firan do dziecięcego pokoju, który decyduje nie tylko o tym, jak prezentować się będzie wnętrze pokoju ale również o tym, czy dla dziecka przestrzeń do zabawy będzie bezpieczna. Zdecydowanie unikać należy długich firanek dla dzieci do samej ziemi. Dziecko podczas zabawy może się w taką firanką zaplątać i ściągnąć ją na ziemię. O ile oberwanie firanki nie jest jeszcze jakiś wielkim problemem, o tyle ściągnięcie przy okazji na siebie czegoś co leży na parapecie (bądź wyszarpnięcie żabki) może już  skończyć się katastrofą. Między innymi z tego powodu, firany dla dzieci powinny być zawieszane na tunelu lub przynajmniej na szerokich taśmach (a nie na klasycznych żabkach)

Kształty firanek dla dzieci

Typowe firanki do dziecięcego pokoju to firanki krótkie, sięgające parapetu bądź kończące się 5-6 cm nad nim. Często stosowanym rozwiązaniem są też firanki dla dzieci z półokrągłym wycięciem, dzięki któremu można wraz z dzieckiem obserwować świat (warto jednak wtedy pamiętać, że firanka nie zasłania całkowicie wnętrza pomieszczenia i wieczorem trzeba zaciągać zasłony by ograniczyć widoczność wnętrza pomieszczenia).

Kolorowe, bajkowe wzory – modne firanki dla dzieci

Firany do dziecięcego pokoju to przede wszystkim moc kolorów. Najpopularniejsze są oczywiście wzory bajkowe, które dzieci znają i rozpoznają. Ponadczasowym wzorem są firanki z postaciami z bajek Disneya oraz – nieco nowszych – produkcji Pixar. Jeśli chcemy nadążać za trendami, warto sprawdzić, które kreskówki są obecnie najbardziej popularne wśród dzieci. Oczywiście najlepiej w tym celu dopytać malucha. Warto jednak pamiętać o tym, że firanek dziecięcych nie będziemy zmieniać co kilka miesięcy – dlatego powinny pasować do całości wystroju. W przypadku małych dzieci, wzór nie jest tak ważny – najbardziej istotne jest to, by firanki dla dzieci były kolorowe. Przy starszych, najlepiej wziąć je ze sobą na zakupy bądź pokazać kilka wzorów firanek dziecięcych w sklepie internetowym.

Modne, nowoczesne firany dla dzieci, firanki dziecięce dla dziewczynki, lub chłopaka, oraz firany młodzieżowe znajdziesz w sklepie internetowym http://firanex.net/firany-dla-dzieci

Tagi: firany