Dzielenie przestrzeni w jednym pomieszczeniu

Dzielenie przestrzeni w jednym pomieszczeniu

Współczesne budownictwo charakteryzuje się tym, że coraz częściej kuchnie są łączone z salonami, co zwyczajowo nazywa się aneksem kuchennym. Wynika to w pewnym stopniu z oszczędności miejsca ale także z innego stylu życia współczesnych ludzi. Kiedyś na siłę w mieszkaniu wydzielało się kuchnię, czasami były tak małe, że w jednej chwili mogła korzystać z niej tylko jedna osoba. Teraz to się zmieniło, i zamiast robić takie klitki, nie stawia się ściany między kuchnią a pokojem i mamy przestrzeń jadalno-wypoczynkową. Odpowiada to wymaganiom klientów, którzy cenią sobie możliwość przygotowania posiłków bez opuszczania swoich gości – takie jest między innymi zastosowanie tego rozwiązania.

Młodzi ludzie lubią zapraszać znajomych i razem z nimi eksperymentować w kuchni, jednak nie w malutkim typowo kuchennym pomieszczeniu a w dużym aneksie kuchennym. Jest to wygodne rozwiązanie również dla matek z małymi dziećmi, gdyż podczas zabawy pociechy w salonie one, nie tracąc jej z oczu, mogą spokojnie wykonywać swoje obowiązki gospodyni domowej. Wszystko wydaje się piękne, ale problem pojawia się w sytuacji kiedy takie pomieszczenie z aneksem kuchennym trzeba urządzić. Dobrze jest oddzielić przestrzeń kuchenną od tej pokojowej. Tylko jak to zrobić? Zapraszamy do sklepu Dekorolka w celu inspiracji.

Inne ściany – szeroki wybór rozwiązań

To co najbardziej się rzuca w oczy i w czym mamy największe pole do popisu są ściany. Zarówno w części kuchennej jak i salonowej możliwości są nieograniczone. Ważne jest tylko aby zachować spójność między tymi przestrzeniami w celu utrzymania estetyki. W kuchni lukę między szafkami można wyłożyć płytkami, pomalować farbą, wykorzystać panele z tapetą w środku. Trzeba wziąć pod uwagę kolor szafek i blatów aby wszystko do siebie pasowało. Nie można też zapomnieć, że jest to miejsce gdzie jest większe ryzyko zabrudzeń, warto więc zadbać o to by dany materiał był łatwy w czyszczeniu. W salonie jest już dużo łatwiej, gdyż mamy do dyspozycji większe powierzchnie, zatem więcej będzie widać. Dobrym rozwiązaniem są fototapety, które umożliwiają wykonanie ściany w niepowtarzalnym stylu. Łatwo jest wybrać wzór, który będzie nawiązywał do kolorystyki bądź tematyki części kuchennej. Dodatkowo część ścian można pomalować w odpowiednich kolorach i mamy pięknie urządzony salon z aneksem kuchennym.

Różne podłogi – kwestia gustu

Jeszcze stosowane, choć coraz rzadziej jest rozwiązanie dotyczące rodzaju podłóg w danej części pomieszczenia. W salonach zazwyczaj kładzione były panele a w częściach kuchennych płytki, teraz coraz częściej spotyka się jeden rodzaj podłóg. Ci bardziej praktyczni klienci skorzystają z płytek imitujących panele, gdyż to zapewni im możliwość szybkiego czyszczenia. Natomiast Ci ceniących sobie ciepło wybiorą panele na całej powierzchni. Natomiast osoby, które chcą wyraźnie oddzielić funkcje każdego z pomieszczeń zastosują różne rodzaje podłóg. Nie każdemu odpowiada połączenie salonu z kuchnią, ważne więc dla niego będzie aby miejsca te pozostały jak najbardziej indywidualne.

Tagi: kuchnia salon aneks kuchenny