Domowe sposoby na dolegliwości

Domowe sposoby na dolegliwości
fot. pixabay.com

Na większość chorób i dolegliwości istnieją tzw. domowe sposoby. W artykule przestawiamy właśnie kilka takich domowych sposobów na najpopularniejsze dolegliwości.

Zapalenie pęcherza wyleczy żurawina

Kiedy dokucza nam pęcherz, trzeba dużo pić. W ten sposób wypłukujemy bakterie z dróg moczowych i skracamy czas trwania infekcji. Sok lub kompot z żurawiny - owoc ten ma działanie antybakteryjnie, znacznie zmniejsza możliwości namnażania się bakterii chorobotwórczych w organiźmie. By nie dopuścić do infekcji, warto także regularnie pogryzać suszone owoce. Napar z natki pietruszki - moczopędne działanie mają także pokrzywa i natka pietruszki, zarówno świeże, jak i suszone. Trzy łyżki pokrzywy i tyle samo natki zalewamy trzema szklankami wrzątku. Odstawiamy na 10minut pod przykryciem. Dodajemy łyżeczkę miodu akacjowego. Wypijamy jedną szklankę od razu, a resztę przechowujemy w termosie i wypijamy w odstępie trzech-czterech godzin.

Zapalenie w gardle zlikwidują goździki

Wirusowym infekcjom często towarzyszą łaskotanie, drapanie i ból gardła. Rosyjska mikstura - do szklanki gorącej wody dodajemy łyżeczkę utłuczonych goździków, łyżkę utartej czarnej rzodkwi i łyżeczkę miodu. Po wymieszaniu wszystkich składników pijemy mieszankę małymi łykami. Można nią również płukać gardło.

Na ból brzucha chmielowe szyszki

Stres może wywołać skurcze żołądka. W opanowaniu negatywnych emocji pomoże np. gimnastyka. A niestrawność uśmierzą ziółka. Herbatka rumiankowa - uspokaja i likwiduje zaparcia. Saszetkę ziół zalewamy wrzątkiem i parzymy kilka minut pod przykryciem. Napar z szyszek chmielu - łyżeczkę nasion zalewamy szklanką wrzątku i zostawiamy na 10 minut pod przykryciem, przecedzamy. Pijemy dwa - trzy razy dziennie po filiżance.

Łamanie w kościach uśmierzy pokrzywa

Jeśli dźwigając zakupy, odczuwamy ból nadgarstka, a podczas pracy przy komputerze dokucza nam tzw. łokieć tenisisty, warto wzmocnić stawy. Napar z ziół - ulgę przyniesie mieszanka mięty pieprzowej, męczennicy cielistej i wiązówki błotnej. Łyżeczkę do kawy suszu zalewamy filiżanką ciepłej wody, pozostawiamy pod przykryciem na 15 minut. Pijemy cztery filiżanki dziennie. Okłady z pokrzywy - Na bóle kości pomogą okłady z pokrzywy, korzenia żywokostu i kory kasztanowca zwyczajnego. Łyżeczkę mieszanki zalewamy 200ml wrzącej wody, pozostawiamy pod przykryciem na 20 minut. W naparze moczymy czystą ściereczkę i przykładamy ją na bolące miejsca dwa razy dziennie. Okład powinien pozostać przez 20 - 30 minut.

Tagi: zioła żurawina goździki pokrzywa rumianek