Dekorujemy pokój dziecka - pomysły na aranżacje

Dekorujemy pokój dziecka - pomysły na aranżacje

Większość przyszłych rodziców jeszcze przed pojawieniem się w domu nowego członka rodziny przygotowuje pokój dziecięcy. Kiedy maluch już przyjdzie na świat, może zabraknąć czasu na dekorowanie pomieszczenia, a przecież każdy człowiek już od pierwszych dni życia ma prawo do posiadania własnego miejsca.

Dekoracja pokoju dziecięcego to bardzo ważne zadanie każdego rodzica. Co powinno się w nim znaleźć? Jaka kolorystyka będzie najlepsza? Jak go ozdobić? Można skorzystać z porad profesjonalnych dekoratorów wnętrz lub wykazać się własną inicjatywą. My proponujemy wszystkim przyszłym mamom i tatusiom skorzystanie z ozdoby ściennej, jaką jest fototapeta.

Fototapeta do pokoju dziecięcego – stwórz spokojną przestrzeń dla malucha

Fototapety od kilku lat stanowią najciekawszą formę dekoracji pomieszczeń. Wykorzystuje się je w salonach, sypialniach, kuchniach czy przedpokojach. Swoje miejsce znajdą również w pokoju dziecięcym, który powinien emanować atmosferą harmonii i radości.

fototapeta_za_horyzontem_sa_marzenia_demur.jpg

Więcej inspiracji do pokoju dziecka znajdziesz w Demur

Dzięki umieszczeniu odpowiedniej fototapety na ścianie w pokoju dziecka zapewniamy mu miły wystrój, w którym będzie mogło poczuć się bezpiecznie. Maluch od pierwszych dni życia powinien mieć zagwarantowane wygodne miejsce do spania. Wiemy, że małe dzieci przesypiają większość dnia i choć może nam się wydawać, że taki mały człowiek niewiele rejestruje z otoczenia, to jednak nawet niemowlęta reagują na to, co się wokół nich znajduje.

Jaka fototapeta sprawdzi się najlepiej w pokoju dziecięcym? Z czym ją zestawić i jak sprawić, aby pokój dziecka był dla niego prawdziwym azylem pełnym spokoju i poczucia bezpieczeństwa? Zobaczcie nasze propozycje na udekorowanie pokoju dziecięcego.

Radosne obłoki

Jasne obłoki na błękitnym niebie kojarzą się z pięknem, radością i spokojem. Umieszczone na ścianie pokoju dziecięcego zrobią świetne wrażenie i ładnie skomponują się z łóżeczkiem i innymi meblami w jasnych kolorach.

fototapeta_radosne_obloki_demur.jpg

Ozdabiając pokój dziecka, powinniśmy postawić przede wszystkim na atmosferę, jaką dana fototapeta zagwarantuje. Motyw radosnych obłoczków to na pewno dobra propozycja, która wprawi dziecko w radosny nastrój. Połączenie bieli i błękitu to jedna z najlepszych opcji na stworzenie pokoju małego dziecka.

Nocne sowy na dobry sen

Nie bez powodu tworząc wystrój pokoju dziecięcego, większość osób stawia na motywy, mające wpłynąć na dobry sen. Jeżeli dziecko prześpi całą noc, rodzice także mają spokój, a więc ważne jest, aby atmosfera w pokoju dziecka zapewniała poczucie bezpieczeństwa. Maluch w dobrym, harmonijnym otoczeniu zaśnie szybciej niż wśród krzykliwych obrazów i zbyt różnej dynamiki kolorów.

fototapeta_ach_spij_slodko-snij_demur.jpg

Śpiące sówki siedzące na półksiężycu w otoczeniu gwieździstego nieba to obraz, który na pewno spodoba się dzieciom i ich rodzicom. Taki wizerunek już od pierwszego spojrzenia wprawia w dobry nastrój, zapewnia uczucie spokoju i sprzyja szybkiemu zasypianiu. Pozwólmy dziecku przeżyć pierwsze dni życia w najlepszym stylu, zapewnijmy mu ładnie udekorowane pomieszczenie, które stanie się dla niego idealnym miejscem pozwalającym na mocny, spokojny sen.

Materiał powstał we współpracy z serwisem demur.pl

Tagi: pokój dziecięcy