Czy jazda konna może mieć wpływ na ludzką psychikę?

Czy jazda konna może mieć wpływ na ludzką psychikę?

Jeździectwo cieszy się obecnie coraz większym zainteresowaniem. Nie jest to sport przeznaczony tylko i wyłącznie dla wybranych, ponieważ możliwość obcowania z końmi to kapitalna atrakcja dla każdego, która pozytywnie wpływa zarówno na ciało, jak i na ducha.

Jazda konna pozwala na spędzanie czasu aktywnie na świeżym powietrzu. To forma rekreacji przeznaczona dla dzieci i młodzieży i dla osób dorosłych. Podobnie jak inne sporty, także jeździectwo niesie ze sobą wiele prozdrowotnych właściwości, które związane są z możliwością obcowania z tymi szlachetnymi zwierzętami, jakimi są konie.

Dla osób postronnych jazda na koniu może wydawać się nieskomplikowana, jednak każdy, kto miał ku temu okazję, na pewno zdaje sobie sprawę z tego, że sport ten wymaga odpowiednich umiejętności i siły. Jeździectwo pomaga w formowaniu się różnych partii mięśniowych, kształtuje kondycję, wpływa pozytywnie także na postawę i sylwetkę. Ponadto wpływa na poprawę wydolności układu krążenia i serca oraz układu oddechowego. Nie bez powodu jazda konna jest rekomendowana dla osób z wadami postawy oraz dla osób niepełnosprawnych.

Jednak nie są to jeszcze wszystkie zalety związane z jazdą konną. Również obcowanie z końmi niesie ze sobą wiele innych korzyści obserwowanych w sferze psychicznej. Jeździec odczuwa satysfakcję podczas współpracy ze zwierzęciem, może nawiązać z nim porozumienie. Towarzyszące jeździe kołyszące ruchy relaksują, uspokajają i powodują obniżenie poziomu stresu, dlatego jazda konna rekomendowana jest dla osób zestresowanych, zapracowanych.

Jeżeli również chcesz wypocząć na grzbiecie konia, dopiero chcesz rozpocząć swoją przygodę z jeździectwem, najlepszym wyborem będzie wybranie się na urlop bazujący na takiej formie rekreacji. Dworek Stary Młyn w Strzeszynie (Starymlynstrzeszyn.pl) na Pojezierzu Drawskim przygotował specjalne szkolenia dla dorosłych i dla dzieci i młodzieży chcących nauczyć się jeździć konno. Na gości czekają tutaj również komfortowe noclegi, nowoczesne zaplecze do nauki jazdy i treningów, usługi instruktorów. Pełna oferta Dworku Stary Młyn zaprezentowana jest pod adresem: Starymlynstrzeszyn.pl.

Tagi: jazda konna