Co powinieneś wiedzieć o receptach online?

Co powinieneś wiedzieć o receptach online?
Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Skończyły Ci się leki na receptę? Szukasz rozwiązania, które pozwoli Ci w szybki i łatwy sposób uzyskać dostęp do potrzebnego Ci leku? Poniżej prezentujemy odpowiedź na Twoje potrzeby! Idź z duchem czasu i skorzystaj z dostępnych możliwości, które nie raz mogą ułatwić życie nie tylko Tobie, ale również Twoim bliskim!

Czym jest recepta online i jak ją otrzymać?

Internetowe konto pacjenta - poznaj korzyści

Co jeszcze warto wiedzieć na temat recepty online?

Skorzystaj z dostępnych możliwości

Czym jest recepta online i jak ją otrzymać?

Zastanawiasz się co potrzeba by lekarz mógł wystawić receptę online? Wystarczy podanie informacji o swoim schorzeniu - po uzyskaniu informacji w kontekście przypadłości, z jaką się borykasz otrzymasz e receptę bez konieczności wychodzenia z domu, jeżeli np. korzystasz z teleporady czy konsultacji w formie online. To wygodne rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić czas oraz pieniądze. Potrzebujesz recepty np. na leki antykoncepcyjne? Nic prostszego! Skorzystaj z obecnych rozwiązań. E recepta online ma wszystkie cechy znanej nam wcześniej recepty w formie papierowej.

Internetowe konto pacjenta i recepta online - poznaj korzyści

E recepta jest wydawana podczas konsultacji lekarskiej - otrzymujesz od lekarza unikalny kod, który zrealizujesz w każdej aptece. Nie musisz obawiać się, że po zagubieniu kodu będziesz musiał kontaktować się ponownie w sprawie swojej e recepty. Indywidualny kod sprawdzisz także na indywidualnym koncie pacjenta. Szybkie logowanie, intuicyjna obsługa - to wszystko sprawia, że nie tylko uzyskanie recepty, ale również dostęp do niej są naprawdę proste! 

Atutem tego rozwiązania jest oszczędność czasu, papieru oraz Twoja wygoda. Jeżeli np. chcesz zrealizować e receptę na dany lek wcale nie musisz mieć znanej Ci wcześniej wersji papierowej - wystarczy, że w aptece podasz pesel osoby, dla której realizujesz receptę oraz unikalny kod na potrzebne leki. Jak widać jest to zatem naprawdę proste rozwiązanie. Taka e recepta online może być zrealizowana w dowolnej aptece.

Co jeszcze warto wiedzieć na temat recepty online?

Ile wynosi cena recepty online? Jeżeli skorzystasz z usługi w ramach NFZ - otrzymasz ją bezpłatnie. Jeśli jednak zależy Ci na czasie oraz wygodzie - wówczas już za kilkadziesiąt złotych możesz uzyskać unikalny kod do swojej recepty online. Bez konieczności osobistej wizyty czy teleporady. Wystarczy skrupulatnie wypełnić formularz z podaniem doskwierającej Ci dolegliwości. Wówczas otrzymasz sugestię leku, który powinieneś zastosować. Taka e recepta będzie możliwa do realizacji w każdej aptece! Zastanawiasz się, jak długo jaka ważna taka recepta wystawiona w formie online? Okres jej przydatności wynosi tyle samo, co w przypadku tej tradycyjnej - jest to z reguły 30 dni.

Warto posiadać IKP - dzięki temu w razie zagubienia kodu do swojej e recepty będziesz mieć dostęp do tych danych właśnie po zalogowaniu się do internetowego konta pacjenta. Coraz więcej osób korzysta z tej formy uzyskiwania leków wydawanych na receptę - dołącz do nich i przekonaj się o tym, jak wygodne jest uzyskanie recepty online!

Skorzystaj z dostępnych możliwości

Powyższy poradnik powinien dostarczyć Ci wskazówek dotyczących do tego, w jaki sposób możesz otrzymać dostęp do recepty na potrzebny Ci lek. Takie e recepty online to doskonały sposób na to, aby bez wychodzenia z domu uzyskać receptę na lek, który jest niezbędny dla Ciebie lub kogoś z Twoich bliskich. Bezpieczeństwo, prostota rozwiązania - to wszystko przemawia za skorzystaniem z tej opcji.

Tagi: recepta apteka