Chorwacja - malowniczy kraj pełen zabytków i niesamowitych krajobrazów

Chorwacja - malowniczy kraj pełen zabytków i niesamowitych krajobrazów
fot. Creative Travel Projects/Shutterstock

Poszukując pięknych miejsc na spędzenia cudownego urlopu nie można nie przegapić kraju, jakim jest Chorwacja, pełna zarówno owianych tajemnicą, jak i sławnych na cały świat zakątków, a przede wszystkim miejsc, w których można naprawdę wypocząć i nabrać sił na kolejne miesiące.

Chorwacja to wspaniały kraj, który zachwyca wszystkich swym pięknem o każdej porze roku, niezależnie od aktualnej pogody, np. w czasie wiosny podziwiać można krystalicznie czyste wody omywające urocze plaże.

Mnogość cudownych krajobrazów, których samo oglądanie sprawia wiele przyjemności dostarcza wszystkim zwiedzającym możliwość przeżycia niezapomnianych chwil, których wspomnienia towarzyszą najczęściej do końca życia.

Wszyscy, którzy chcą wypocząć wśród pięknych górskich widoków powinni wybrać się do Chorwacji, gdzie można natknąć się na miejsca zapierające dech w piersiach. Chorwacja to także doskonały sposób na spędzenie urlopu dla wszystkich zagorzałych fanatyków morza, a przede wszystkim sportów wodnych, których uprawianie daje naprawdę wiele satysfakcji wszystkim uczestnikom.

Tysiące wysepek jeszcze bardziej przyczyniają się do nadania całemu kraju bardziej tajemniczego charakteru i niesamowitego wyglądu, a każdy odwiedzający może wybrać sobie takie obszary, które szczególnie przypadną mu do gustu. Do większych wysp można dopłynąć promem, a do mniejszych bardzo często pływają niewielkie turystyczne łodzie.

Na zamieszkałych wyspach można znaleźć wszystko to, co znajduje się w głębi kraju, a więc hotele, restauracje, puby, sklepy z pamiątkami, noclegi, a więc wszystko to, co niezbędne jest każdemu turyście do spędzania niezapomnianego urlopu.

Chorwacja posiada również kilka ważnych miejsc, których zwiedzenie jest po prostu obowiązkiem wszystkich turystów. Są wśród nich np. Dubrownik, inaczej nazywany „perłą Adriatyku” z licznymi zabytkami tej wspaniałej kultury oraz Jeziora Plitvickie, które nieustannie zachwycają i odkrywają przed odwiedzającymi coraz to nowe i jeszcze piękniejsze krajobrazy.

Wybierając się do Chorwacji nie można zapomnieć o okularach słonecznych i olejkach chroniących przed niebezpiecznym promieniowaniem UV, a kąpiąc się w morzu trzeba zwrócić szczególną uwagę na żyjące tam jeżowce, przed którymi doskonałą ochroną jest specjalne obuwie.

Planując wyjazd do Chorwacji samochodem należy pamiętać o zabraniu ze sobą kilku ważnych dokumentów, takich jak ubezpieczenie OC, normalne prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny pojazdu, bez których wjazd na teren tego kraju może być utrudniony lub w ogólne niemożliwy.

Tagi: urlop chorwacja noclegi plaże hotele restauracje dubrownik jeziora plitvickie