Zalety zielonej herbaty

Zalety zielonej herbaty
fot. pixabay.com

Najczęściej w naszych kubkach jest zwykła, czerwona herbata bądź kawa. Jak powszechnie wiadomo oba napoje w nadmiarze mogą zaszkodzić zdrowiu – wywołać nadciśnienie czy zgagę. Dlatego najlepszą alternatywą jest zielona herbata. Napar z zielonych liści znany był od wieków Chińczykom, i stamtąd właśnie przypłynęła ona do Europy. Jasny napar z zielonej herbaty został uznany za najlepszy i najzdrowszy spośród wszystkich gatunków herbat.

Lista zasług zielonej herbaty jest wszakże bardzo długa: przede wszystkim ma działanie antybakteryjne i detoksykujące – jest kluczowa podczas detoksów czy pomocna przy odchudzaniu. Hamuje łaknienie i pomaga utrzymać homeostazę w organizmie. Łagodzi wszelkie objawy zapaleń i stanów infekcyjnych przewodu pokarmowego. Zielona herbata jest doskonała na każdą porę roku – zawsze odświeża ciało i umysł. Dba również o urodę – dzięki antyoksydantom hamuje proces starzenia się skóry i poprawia jej wygląd. Dzięki zielonej herbacie pozbędziesz się stresu i zaczniesz żyć zdrowiej oraz lepiej!

Dlaczego warto pić zieloną herbatę?

Wielu ludzi nie wyobraża sobie, aby dzień zacząć czymś innym niż filiżanką aromatycznej, gorącej herbaty. Istnieje wiele ich odmian, a my postaramy się przybliżyć jedną z nich – herbatę zieloną. Przede wszystkim ta odmiana herbaty jest bardzo bogata w antyoksydanty, poprawia metabolizm, dzięki czemu jest dobrym dodatkiem do osób które stosują dietę odchudzającą. Nie bez znaczenia jest fakt, iż ten napój zawiera polifenole, które w pewnym stopniu neutralizują wolne rodniki, jest to bardzo znaczące przy zwalczaniu komórek rakowych. Ponadto zielona herbata pomaga obniżyć poziom cholesterolu we krwi, a w niektórych przypadkach nawet podnieść poziom tak zwanego dobrego cholesterolu. Ale to jeszcze nie koniec dobrych wiadomości dla miłośników tego rodzaju herbaty, otóż zielona zawiera bardzo dużo witaminy B, C i E, soli mineralnych, posiada działanie przeciwzapalne i przeciwwirusowe, jak także przeciwdziała próchnicy. Pijąc ten napój w pewnym stopniu zapobiegamy powstaniu zawału serca, a także nadciśnieniu tętniczemu. Co bardzo ważne herbata ta redukuje poziom stresu i wpływa na człowieka odprężająco. Ponadto napar z zielonej herbaty doskonale leczy zapalenie spojówek lub powiek. Naukowcy zalecają, aby dziennie spożywać maksymalnie dziesięć filiżanek tego napoju, jeśli będziemy tego przestrzegać to nasze życie na pewno będzie długie i bardzo zdrowe.

Tagi: polifenole zielona herbata antyoksydanty