Wybór nieruchomości na wesele pod Warszawą - co należy wziąć pod uwagę?

Wybór nieruchomości na wesele pod Warszawą - co należy wziąć pod uwagę?

Wydawałoby się, że wystarczy podjąć decyzję o ślubie i urządzeniu wesela, a reszta sama się ułoży. Jednak jak się często okazuje, jest to wierzchołek góry lodowej, który niesie za sobą całą masę kolejnych decyzji. Do jednej z najwcześniejszych, a jednocześnie najważniejszych należy wybór miejsca na wesele pod Warszawą.

Gdzie najlepiej urządzić wesele pod Warszawą?

Wybór idealnego miejsca na to wspaniałe wydarzenie może budzić wiele frustracji, ponieważ obecnie na rynku możliwości jest naprawdę wiele, co z kolei nie pomaga w podjęciu decyzji. Para młoda musi jednak jasno określić, czego oczekuje od nieruchomości, w której ma się odbyć jej wesele.

Hotel lub sala bankietowa muszą mieć przede wszystkim odpowiedni wystrój oraz wielkość. Nie można zorganizować wesela na dwieście osób w małej sali przeznaczonej na pięćdziesiąt gości mimo, iż wygląda ona pięknie i prezentuje się nienagannie. Określenie przybliżonej ilości zaproszonych osób powinno zatem iść w parze z wyborem wymarzonej sali na przyjęcie weselne.

Odległość nieruchomości od kościoła lub urzędu stanu cywilnego

Młoda para musi również zdecydować się, czy woli hotel położony bliżej kościoła lub urzędu stanu cywilnego, w którym odbędzie się uroczystość zaślubin, czy jednak sala może znajdować się w odległości kilku lub kilkudziesięciu kilometrów. Oba rozwiązania mają oczywiście swoje plusy i minusy.

Nieruchomość położona bliżej kościoła i całego miasta może być pozbawiona ładnego otoczenia i może jej towarzyszyć zgiełk miasta. Liczba miejsc postojowych w tym przypadku również może być ograniczona. Jednak nie ma to większego znaczenia dla tych osób, które pochodzą z Warszawy, ponieważ mogą one dojechać do hotelu autobusem lub metrem. Z kolei wybór wspaniałego hotelu z cudowną scenerią i wspaniałymi widokami może być kuszącą opcją. Taka nieruchomość będzie sprzyjała wypoczynkowi i wspaniałej zabawie, a także będzie stanowić wspaniałe tło dla pamiątkowych fotografii. Może się to jednak wiązać z wynajęciem autokaru dla gości.

Wynajem odpowiedniej liczby pokoi

Nieruchomość na wesele pod Warszawą powinna posiadać odpowiednie zaplecze noclegowe. Jest to szczególnie istotne w przypadku, kiedy wszyscy goście nie pochodzą z Warszawy, ale znaczna ich część pochodzi z różnych stron naszego kraju. Wówczas wynajem pokoju hotelowego dla takich osób staje się koniecznością.

Ponadto zapewnienie pokoi hotelowych gościom to obecnie już praktycznie standard, który praktykuje większość młodych par. Jest to opcja bardzo wygodna zwłaszcza w przypadku, kiedy następnego dnia w tym samym miejscu odbywają się poprawiny.

Artykuł powstał we współpracy z Hotelem Lamberton pod Warszawą

Tagi: wesele