Wesele - DJ czy orkiestra... i dlaczego to pierwsze

Wesele - DJ czy orkiestra... i dlaczego to pierwsze

Sezon ślubny niedawno się zakończył, ale dla narzeczonych, którzy planują zawarcie związku małżeńskiego w przyszłym roku, nadchodzi czas ważnych decyzji. Termin, miejsce, zaproszenia… Wszystko to może przyprawiać o prawdziwy zawrót głowy. A do tego jeden z największych dylematów – beats dj czy orkiestra? Coraz więcej młodych par decyduje się na zatrudnienie dj’a na tę najważniejszą noc w ich życiu. Dlaczego to dobry pomysł i jakie są jego zalety w porównaniu z tradycyjną orkiestrą?

Beats dj – więcej współczesnych rytmów

Jeśli kiedykolwiek byłeś na weselu, wiesz zapewne, że orkiestra zazwyczaj sprawdza się całkiem dobrze, ale… No właśnie. Najpoważniejszym „ale” wydaje się fakt, że zdecydowana większość weselnych zespołów ma w swoim repertuarze jedynie stare hity i ludowe piosenki. Oczywiście, można się do nich dobrze bawić, ale wielu osobom brakuje na weselnym parkiecie klubowych rytmów edm.

Beats dj wydaje się rozwiązaniem tych problemów. Profesjonalista będzie miał w zanadrzu całe mnóstwo hitów reprezentujących różne gatunki muzyczne – to zaś gwarancja, że każdy z weselników znajdzie coś dla siebie. Boisz się, że decydując się na usługi beats dj, nie masz szans na tradycyjne przyśpiewki i klasyki? Nic bardziej mylnego – jeśli przed imprezą uzgodnisz z dj’em całą playlistę i przedstawisz mu swoje oczekiwania, z pewnością będzie on przygotowany także i na taką ewentualność.

Beats dj – rozwiązanie ekonomiczne

Wiele młodych par decyduje się też na zatrudnienie beats dj’a z całkiem przyziemnego powodu. Takie rozwiązanie okazuje się bowiem znacznie tańsze niż zespół czy orkiestra. Dlaczego? To bardzo proste – beats dj to tylko jedna osoba, której musimy zapłacić, podczas gdy zespół, jak sama nazwa wskazuje, składa się zawsze z kilku członków. A każda z nich, co zrozumiałe, musi otrzymać zapłatę za swój występ… Co więcej, biorąc pod uwagę fakt, że „didżejka” to dzisiaj całkiem popularne hobby, niewykluczone, że dobrego beats dj’a znajdziesz wśród swoich znajomych. Wiesz jak jest – znam faceta, który zna faceta, który zna faceta… W ten sposób może uda się wynegocjować jeszcze korzystniejszą cenę.

Jak więc sam widzisz, beats dj to rozwiązanie korzystniejsze niż tradycyjny zespół – szczególnie jeśli Twój styl imprezowania bliski jest klubowym klimatom. Dobrze się zastanów, na jakiego typu imprezach bawisz się najlepiej, a następnie postaraj się o to, by Twoje wesele przypominało niezapomniane balangi z przyjaciółmi. Wszak to najważniejsza balanga Twojego życia, czyż nie? Nie będziesz więc czuć się swobodnie i naturalnie przy akompaniamencie rytmów, które zupełnie Ci nie odpowiadają. Pamiętaj też, że to obopólna decyzja – koniecznie wnikliwie przedyskutuj ją z partnerką/partnerem.

Niezależnie od podjętego wyboru – dobrej zabawy!

Tagi: wesele orkiestra