Wady i zalety tanich linii lotniczych

Wady i zalety tanich linii lotniczych
fot. pixabay.com

Podróż liniami lotniczymi jest najbardziej wygodnym i szybkim sposobem na dotarcie do celu. Obojętne, czy wybieramy się na długie wakacje, czy spontaniczny weekendowy wypad za granicę, ta forma podróżowania jest najatrakcyjniejsza. Bardzo interesującą ofertę cenową posiadają tani przewoźnicy, ale zanim zdecydujemy się skorzystać z proponowanych przez nich usług, warto zapoznać się z wadami i zaletami taniego latania.

Tanie linie lotnicze, tak zwane "low cost", oferują znacznie niższe ceny połączeń niż tradycyjne regularne linie, pomimo, że latają na tych samych trasach, jednak niskie opłaty wiążą się niestety z pewnymi niedogodnościami i ograniczeniami. Kupując tanie bilety lotnicze, musimy liczyć się z tym, że wylądujemy na lotnisku na obrzeżach miasta z dala od centrum, a przelot zostanie nam zaproponowany w klasie nie innej niż ekonomiczna. Powinniśmy także zapomnieć o jakimkolwiek posiłku w trakcie lotu, chyba, że uiścimy dodatkową opłatę, podobnie jak za każdy posiadany nadbagaż. Tanie linie lotnicze nie posiadają "niewirtualnych" punktów obsługi, zatem jesteśmy skazani na zakup biletu drogą elektroniczną. Musimy także pamiętać o zakupie biletu odpowiednio wcześniej, ponieważ ceny tuż przed wylotem znacznie wzrastają. Kupując tanie bilety lotnicze, często jesteśmy skazani na opłaty za pomocą kart płatniczych, gdyż nie zawsze dostępna jest możliwość dokonywania przelewów.

Niedogodności związanych z tanimi przelotami jest zatem sporo, ale należy pamiętać, że są także zalety. Niewątpliwie tą najważniejszą jest atrakcyjna cena biletu jaką oferują wszystkie tanie linie lotnicze. Nie mniej istotną zaletą jest ilość połączeń porównywana z regularnymi liniami lotniczymi, oraz duża częstotliwość lotów. Należy jednak pamiętać, że tanie bilety lotnicze zakupimy wyłącznie online, ale bezpłatnie możemy dokonać niezbędnej odprawy. Serwisy internetowe funkcjonują bardzo sprawnie i szybko, więc wszelkie niezbędne procedury nie stanowią nigdy problemu. Najpopularniejsze tanie linie lotnicze oferujące swoje usługi w Polsce to: Ryanair, Wizz Air i EasyJet.

Tagi: linie lotnicze