Urzekająca Nowa Zelandia - Wycieczki objazdowe z biurem podróży Logos Tour

Urzekająca Nowa Zelandia - Wycieczki objazdowe z biurem podróży Logos Tour

Odległy Ląd Nowa Zelandia - kolebka kultury Maoryskiej, magiczny kraj ulokowany niemal 14 000 km od Polski przyciąga swoimi tajemniczymi krajobrazami gamę turystów już od wielu lat. Ukazany w filmowej trylogii „Władca Pierścieni” Petera Jacksona oczarował tysiące widzów swoją fantastyczną geografią. Podróż do Nowej Zelandii z Logos Tour to świetna okazja na poznanie tego czarującego zakątka Ziemi, ojczyzny ptaków Kiwi i ludu Maori.

Auckland – Europejska perła Oceanii

Będące największym miastem Nowej Zelandii Auckland jest w stanie oczarować każdego turystę, który przywędrował do Nowej Zelandii. Metropolia będąca kilkukrotnie większa od stolicy kraju – Wellington położona jest wśród niemal 50 wygasłych wulkanów. Punkt widokowy znajdujący się na górze Eden ukazuje widok metropolii na tle Morza Tasmana oraz Oceanu Spokojnego. Auckland w swojej kulturowej ofercie pozwala na zwiedzenie starych, mających kilkaset lat dzielnic z czasów kolonizacji wysp, a także unikatowego Ogrodu Zimowego w Auckland Domain.

Muriwai – Czarna plaża Maorysów

Znajdująca się na północnej wyspie 50 km plaża znana ze swojego unikatowego czarnego piasku, popularne miejsce odpoczynku dla mieszkańców i turystów z Auckland. Piasek, z którego stworzona została plaża, posiada swoją niecodzienną barwę, dzięki dawnej aktywności wulkanicznej w rejonie plaży. Południowa część plaży znajduje się na terenie Parku Muriwai, gdzie możliwym jest podziwianie mieszkających na klifach kolonii ptaków. Z biurem podróży Logos Tour - Nowa Zelandia wycieczki objazdowe to szansa na przeżycie niezwykłych podróży do serca Maoryskiej kultury.

Jaskinia Waitomo – Tajemnica podziemi

Prawdziwy sekret Aotearoa – czyli Nowej Zelandii w języku Maori. Mająca prawie 30 milionów lat jaskinia znajdująca się w sercu Nowej Zelandii. Znana ze swojej licznej, endemicznej populacji świetlików rozświetlających teren jaskini. Na terenie jaskini możliwe jest zarezerwowanie magicznej przejażdżki łodziom pod sufitem rozświetlonym przez tysiące małych świetlików. Jaskinia posiada także kaplice w samym jej sercu, a także jest domem dla mrówek albinosów i endemicznego Nowo Zelandzkiego węgorza.

Wioska Hobbitów – Powrót do Śródziemia

Znane z książek mistrza fantastyki J. R. R. Tolkiena, Shire jest jak na wyciągnięcie ręki w Nowej Zelandii. Użytkowane przeszło kilkanaście lat temu jako plan filmowy dla filmów z trylogii „Władcy Pierścieni”, dziś jest jednym z obowiązkowych punktów turystycznych dla osób, chcących poczuć magię, którą przeżywał Bilbo, Frodo i inni Hobbici zamieszkujący tą urokliwą, magiczną miejscowość.

Rotorua – Dom wulkanów

Miasto i rejon Rotorua są jednymi z największych atrakcji znajdujących się na Wyspie Północnej. Największych nie tylko ze względu na rozmiary, ale przeżycia, które są w stanie zapewnić odwiedzającym to miejsce. Wulkaniczny teren pełen unoszących się gejzerów, bulgoczących połaci błota i dziesiątek gorących źródeł to miejsce, gdzie zamieszkujący je Maorysi opisywali swoje mity na ścianach jaskiń zasypywanych co rusz wulkanicznymi opadami. Na terenie Rotorua występuje zamieszkujący tereny Oceanii łabędź czarny, wulkaniczny teren jest również domem dla lasu czarujących czerwonych sekwoi.

. Wellington – Te Whanga-nui-a-Tara

Najbardziej wysunięta na południe stolica świata. Wellington rezydujące na Wyspie Północnej jest jednym z najgęściej zaludnionych miast Oceanii. Miejska architektura zadziwia swoją pomysłowością. Od budynku parlamentu, znanego jako „The Beehive” od swojego, przypominającego wygląd pszczelego ula wyglądu, do XIX neogotyckiego kościoła św. Pawła. Miasto posiadające wiele atrakcji zapewnia m.in. zobaczenie Muzeum Nowej Zelandii, ze znajdującymi się w środki zbiorami sztuki Maoryskiej, aż do wybrania się na punkt widokowy, z którego można ujrzeć widok na okalającą miasto egzotyczną przyrodę.

West Coast – Urzekające wybrzeże

Zachodnie wybrzeże Wyspy Południowej znane jest ze swoich zaskakujących pejzaży i niecodziennych formacji skalnych takich jak skały z Punakaiki, przypominające ułożone jeden na drugim naleśniki. Zachodnie wybrzeże, będące zimniejszym rejonem Nowej Zelandii pozwala na ujrzenie z bliska czapy lodowca znajdującego się w sąsiedztwie monumentalnych Alp Południowych, rozciągających się na terenie wyspy.

Christchurch – Miasto historii

Założone niemal dwa wieki temu Christchurch jest największym miastem Wyspy Południowej. Ulokowane w południowej części Zatoki Pegaza jest jednym z pięciu miast na świecie, z których wyruszają wyprawy na Antarktydę. Miasto posiada szereg atrakcji z których Ogród Botaniczny Christchurch jest najczęściej odwiedzaną atrakcją metropolii. Jednym z ciekawszych miejsc do odwiedzenia jest punkt widokowy, z którego roztacza się przepiękny widok na równinę Canterbury, Alpy Południowe i Ocean Spokojny – będące razem widokiem niemal fantastycznym, gdzie góry spotykają się z ciepłymi wodami oceanu.

Ojczyzna Maorysów

Wybierając się do Nowej Zelandii, powinniśmy mieć świadomość wyprawy, jaka nas czeka. 14 000 km podróży do nieznanego nam lądu to okazja na przeżycie niezapomnianego przeżycia, gdzie synteza sztuki, wielowiekowej kultury i magicznych krajobrazów zapewnia doznania unikalne i zjawiskowe. Od piętna, jakie Peter Jackson odcisnął swoimi dziełami na Wyspach, plemiennych, dzikich rytuałów kultury Maoryskiej z tańcami haka na czele, po ośnieżone czapy Alp Południowych – wszystko to jest możliwe do przeżycia wraz z Logos Tour.

Tagi: nowa zelandia wycieczki objazdowe