Uroda a pewność siebie

Uroda a pewność siebie
fot. Minerva Studio/Shutterstock, Zgoda na wykorzystanie wizerunku podpisana z Shutterstock, Inc.

Badania wykazują, że osoby piękne szybciej otrzymują pracę, a ich zarobki również są większe od tych, którzy są mniej urodziwi. Można powiedzieć, że w takim razie dotyczy nas selekcja naturalna, która sprawia, że niektórzy po prostu skazani są na sukces, podczas gdy udziałem innych jest zawsze porażka. Klucz nie kryje się jednak w samych pięknie naturalnym, ale raczej tym, co nosimy wewnątrz siebie i naszymi własnymi przekonaniami względem siebie.

Piękni jesteśmy z natury. Nie ma tu znaczenia waga, wzrost czy rozmiar buta. Jednak jest to stwierdzenie romantyczne i choć obiektywnie jest ono pewnie prawdziwe, przez większość ludzi, a także potencjalnych pracodawców czy partnerów uroda jest oceniana w sposób subiektywny i nie każdy dostrzega piękno we wszystkim. Jeżeli jednak ktoś nie chce dostrzegać go w Tobie, musisz wydobyć je sam/a i poniekąd zwrócić uwagę ludzi na Twoją urodę, która niewątpliwie istnieje.

Nawet ludzie tak zwani ładni z natury - potrzebują zabiegów pielęgnacyjnych, by wyeksponować swoje piękno. Dobre zabiegi sprawią, że uroda zostanie wydobyta z każdego, kto będzie tego chciał i będzie znał swoje dobre strony, bo właśnie na tym to polega - na eksponowaniu tego, co w nas piękne i tuszowaniu tego, co może wolelibyśmy zakryć. Jeśli sam/a nie potrafisz ocenić co jest dobrą a co gorszą stroną Twojej urody, oddaj się specjalistom.

Niektórzy unikają odwiedzania salonów urody, twierdząc, że albo nie chcą wydawać na nie pieniędzy albo, że nie są im one potrzebne. Jeśli chodzi o ten pierwszy punkt, to dziś zabiegi pielęgnacyjne wcale nie są tak drogie. Wręcz przeciwnie - są one formą luksusu, na który może pozwolić sobie każdy, często za naprawdę niewielkie pieniądze.

Nie chodzi tu jednak o samą poprawę urody, ale o coś więcej - o poprawę własnego nastroju, bo to w rzeczywistości on wpływa na to, jak jesteśmy odbierani przez innych. Uroda nie jest jedynie wynikiem natury, która stworzyła nas w ten a nie inny sposób, ale zależy w ogromnej mierze od tego, co sami o sobie myślimy. Przecież nawet najpiękniejsza osoba może wyglądać zwyczajnie źle, a ktoś, kto uważany jest za niezbyt urodziwego, dzięki drobnym poprawkom i odpowiednio dobranym ubraniom jest w stanie wyglądać naprawdę idealnie.

Kiedy wewnętrznie czujesz, że zasługujesz na podziw ze strony innych ludzi (i nie jest to wcale próżność, ale docenianie swojej wartości!) wtedy ci ludzie patrzą na Ciebie inaczej. Twoja uroda zostaje z Ciebie wydobyta dzięki temu, co sam/a o sobie myślisz i jak się czujesz. Potrzeba nam po prostu więcej uśmiechu i dobrego samopoczucia.

Jeżeli czujesz się dobrze we własnej skórze, emanujesz pozytywną energią, która przyciąga ludzi.

Powyższe stwierdzenie nie jest mitem! Wielu przekonało się o jego prawdziwości na własnej skórze, a jego siła kryje się w prostocie, bo praca nad sobą w celu wydobycia swojego naturalnego piękna i podkreślenia urody wcale nie jest taka trudna. Wystarczy po prostu chcieć i pozwolić sobie na to, by być pięknym, bo nie zależy to od niczego innego, tylko od nas samych.

Po pierwsze: myśl pozytywnie.

  • Pozwól sobie na zabiegi pielęgnacyjne.
  • Dobieraj ubrania zgodnie z własnym gustem i pytaj o radę tych, którzy znają się na tym lepiej, jeśli sama nie umiesz tego ocenić.
  • Zdanie innych zawsze jest cenne.

Po drugie: Uśmiechnij się i zacznij żyć życiem, jakie zawsze chciałeś/-aś prowadzić. I naprawdę, to aż tak proste!

Tagi: pewność siebie