Sukienka na zamówienie - czy szycie na miarę w XXI wieku to dobry pomysł?

Sukienka na zamówienie - czy szycie na miarę w XXI wieku to dobry pomysł?

Kobiety lubią czuć się wyjątkowo. Często odzwierciedlają swój charakter w ulubionych strojach. Niestety kupując ubrania w centrach handlowych, nie mogą liczyć na to, że zawsze będą wyglądać niepowtarzalnie. W końcu zdarzy się moment, gdy ktoś będzie ubrany podobnie lub nawet identycznie. Jest jednak na to sposób. Niektóre stroje można stworzyć na zamówienie. Świetnym tego przykładem są sukienki.

Odpowiednia osoba to podstawa

Zanim przejdziemy do szycia, musimy znaleźć kogoś, kto będzie mógł wykonać to zadanie. Wbrew pozorom wybór krawcowej nie jest prosty. Należy sprawdzić wiele możliwości, poszukać opinii, sprawdzić dotychczasowe prace. W końcu na pewno uda się trafić na kogoś, kto bez problemu uszyje nam co tylko będziemy chcieli. Warto także kierować swoje kroki do osoby, która będzie otwarta na nasze propozycje i chętnie nam pomoże. Pomoc odnosi się głównie do wyboru tkaniny. Sami często nie wiemy, jaki materiał będzie się najlepiej układał i sprawdzi się przy danym kroju. Niejednokrotnie zdarza się jednak, że krawcowa posiada wystarczającą wiedzę by sama dokonać zakupu.

Wyróżnić się wzorem

Materiał to podstawa każdej kreacji. Można skorzystać z oferty sklepów w najbliższej okolicy i wybrać gotowe wzory lub… stworzyć je samemu. Taką możliwość będziemy mieli na stronie ctnbee.com/pl. Wystarczy wejść na portal, wybrać odpowiadającą nam tkaninę i wgrać wcześniej zaprojektowany wzór. Jeśli mimo wszystko nie uda nam się nic wymyślić, możemy skorzystać z gotowego wzornika. Motyw zostanie później nadrukowany na materiale. Co najważniejsze, zarówno tkanina, jak i farba użyta do druku są bardzo wysokiej jakości, nie musimy się więc martwić, że nasza nowa sukienka zniszczy się po pierwszym praniu.

Własny projekt

Jeśli sama oryginalna tkanina to dla nas za mało, możemy nawet zaprojektować krój sukienki. Warto robić to w konsultacji z krawcową. Dlaczego? Wieloletnie doświadczenie sprawi, że szybko przeanalizuje ona naszą figurę i podpowie, co powinnyśmy podkreślać, a co lepiej ukryć. Dzięki temu fason sukienki będzie dobrany perfekcyjnie.

Tagi: sukienki