Streetwear – niebanalny sposób na wyrażenie siebie poprzez ubrania

Streetwear – niebanalny sposób na wyrażenie siebie poprzez ubrania

Moda uliczna, czyli tak zwany streetwear, rządzi się swoimi prawami. Pozwala wyrazić siebie i zademonstrować światu swoje podejście do życia. Stawia na wyrazistość, oryginalność i poczucie wolności. Czym jeszcze charakteryzuje się streetwear i jakie są najbardziej wyraziste elementy garderoby?

Czym charakteryzuje się moda uliczna

Z modą streetwearową kojarzy się odwaga, wolność, nonszalancja i poczucie indywidualności. Moda streetwearowa stoi w opozycji do tego, co proponują nam najbardziej znane sieciówki. Dzięki noszeniu ubrań, które w 100% pasują do naszej osobowości, możemy wyrazić siebie, swoje idee, poglądy, marzenia i bolączki. Na ubraniach wpisujących się w nurt streetwearu znajdziemy często odważne nadruki, hasła i grafiki, które przenoszą na ulice to, co czuje społeczeństwo.

Streetwear to synonim wolności, przełamywanie stereotypów, norm i schematów. Dzięki pomysłowości projektantów i producentów odzieży możemy wybierać spośród wielu modeli i wzorów ubrań. Które elementy garderoby są najbardziej charakterystyczne dla mody ulicznej?

Koszulki – nieważne, czy będą to bezrękawniki, czy może t-shirty. Koszulki, które prezentują odważne grafiki i hasła, jak najbardziej wpisują się w streetwearowy trend. Co możemy wybrać? Na przykład koszulki z nadrukami patriotycznymi. Czy można wyrażać swoje poglądy w bardziej wyraźny sposób? Nosząc ubrania patriotyczne, na przykład od polskiego producenta Surge Polonia, możemy pokazać światu swój szacunek do historii czy ważnych wydarzeń narodowych. Do wyboru mamy koszulki z symbolem Polski Walczącej, Husarii, Dywizjonu 303 czy z ubrania z polską flagą lub godłem narodowym.

Bluzy – duże nadruki i napisy, bluzy z kapturem lub bez kaptura, męskie ubrania noszone przez kobiety i za duże rozmiary – wszystko to wpisuje się w nurt mody ulicznej. Wyraziste motywy na bluzach są charakterystyczne dla wspomnianych już ubrań od Surge Polonia. Do wyboru mamy wersje z suwakiem, wkładane przez głowę, z kapturem lub bez kaptura. Podobnie jak w przypadku koszulek, dostępnych jest wiele różnych wzorów – na przykład z symbolem Żołnierzy Wyklętych, 1. Dywizji Pancernej lub 3. Eskadry Wywiadowczej.

Spodnie – jeansy w każdym możliwym wydaniu (mom jeans, boyfriendy, ogrodniczki, rurki, a nawet dzwony, joggery), dresy, szorty – wszystkie te modele jak najbardziej pasują do streetwearowego nurtu. Moda uliczna nie dba o konwenanse, dlatego sportowe spodnie można zestawiać z eleganckimi butami, bluzkami koszulami (i odwrotnie!).

Myśląc o modzie streetwearowej, należy zapomnieć o utartych schematach, normach i powtarzalności. Moda uliczna to swoboda, podkreślenie indywidualizmu i chęć do eksperymentowania.

Tagi: streetwear