Siłownia na zewnątrz, siłownia plenerowa

Siłownia na zewnątrz
fot. Jacob Lund/Shutterstock, Zgoda na wykorzystanie wizerunku podpisana z Shutterstock, Inc.

W większości polskich miast można zauważyć zewnętrzne siłownie. Ten trend pojawił się w naszym kraju kilka lat temu i zdobył ogromną popularność w krótkim czasie!

Trening na zewnątrz

W XXI wieku świadomość własnego ciała oraz zdrowia jest w społeczeństwie coraz wyższa. Wiele osób decyduje się ćwiczyć , nie tylko po to, aby schudnąć, ale przede wszystkim po to, aby utrzymać się w dobrej kondycji i zdrowiu. Siłownie wyrastają jak grzyby po deszczu i kuszą potencjalnych klientów atrakcyjnymi cenami. Alternatywą dla nich jest siłownia na zewnątrz - to nowoczesne rozwiązanie, które pozwala trenować bez konieczności wnoszenia opłat.

Siłownia dla każdego

Siłownie na zewnątrz zazwyczaj stawiane są w okolicach placów zabaw lub wśród zielonych przestrzeni w mieście. Łatwo je znaleźć, z łatwością można także rozpocząć na nich ćwiczenia. Siłownie plenerowe udostępniają szereg urządzeń, które pozwalają ćwiczyć różne partie mięśni. Można tam znaleźć między innymi orbitrek, poręcze, stepper, twister czy rowerem, a wyposażenie różni się w zależności od miejsca.

Czy warto ćwiczyć na siłowni plenerowej?

Siłownie plenerowe maja wielką zaletę - są w zupełności darmowe. Nie oszukujemy się, ale wiele abonamentów na kluby sportowe nadal pozostaje poza zasięgiem osób, które chcą ćwiczyć, ale nie mają na to wolnych środków. Siłownia plenerowa jest także dostępna przez całą dobę, bez znaczenia na okoliczności. Z możliwości, jakie taka siłownia daje, bardzo często korzystają chociażby biegacze, którzy chcą się porządnie rozgrzać przed treningiem lub rozciągnąć zaraz po.

Z takiej siłowni korzystać mogą osoby w każdym wieku, ćwiczenia są dopasowane do potrzeb każdego, a większość maszyn nie stawia wielkiego oporu, co ułatwia ich użytkowanie, nawet w przypadku osób starszych.

Siłownia plenerowa zamiast zamkniętej

Wiele osób zastawia się, czy tradycyjna, zamknięta siłownia może zostać zastąpiona siłownią plenerową. Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, wiele bowiem zależy od tego, w jakim celu chodzimy do klubu sportowego. Jeśli chcesz tylko utrzymać się w dobrej kondycji i poruszać od czasu do czasu, siłownia plenerowa w zupełności wystarczy.

Nie sprawdzi się ona jednak w przypadku osób, które ćwiczą kulturystykę, fitness czy sporty wymagające intensywnego treningu pewnych części ciała. Siłownia plenerowa nie daje bowiem możliwości dużego manipulowania obciążeniami, więc można utrzymać obecny stan mięśni, ale ich rozwijanie jest utrudnione. Mimo wszystko warto korzystać z możliwości, jakie daje to rozwiązanie!

Tagi: siłownia trening