Randki internetowe - przegląd portali randkowych

Randki internetowe
fot. Andrzej Burak, iStockphoto.com

Dwudziesty pierwszy wiek to doba internetu. Sieć to dzisiaj nie tylko medium informacyjne, ale i narzędzie, poprzez które zarządzamy kontem bankowym, dokonujemy zakupów, oglądamy telewizję i... umawiamy się na randki. Współczesne sposoby na poznawanie nowych ludzi oraz zawieranie miłosnych relacji diametralnie różnią się od tych sprzed lat. Nie odchodząc od komputera możemy znaleźć odpowiadających nam pod względem wyglądu i osobowości ludzi, nawiązać z nimi znajomość, co niejednokrotnie prowadzi do owocnych spotkań w realu, a także czasem do znalezienia tej drugiej połówki. Nawiązywaniu tego typu znajomości służą portale randkowe. Jest ich oczywiście całe mnóstwo. Warto przyjrzeć się bliżej tym najpopularniejszym.

Płatne portale randkowe

Buziak.pl

buziak.pl

Buziak.pl należy do grupy najprężniej rozwijających się portali randkowych w naszym kraju. Obecnie liczy już 300.000 tysięcy użytkowników, a ich liczba wciąż rośnie. Portal skierowany jest zarówno dla Polaków mieszkających w kraju jak również w Niemczech, Holandii oraz na Wyspach Brytyjskich. Dostępna jest również wersja anglojęzyczna. Wszystkie kobiety mogą liczyć tutaj na darmowe konto premium. Dla panów jest ono związane z niewielkimi, jednorazowymi opłatami na zasadzie pre-paid. Aby nie kupować kota w worku portal daje mężczyzną możliwość przetestowania konta premium przez kilka dni za darmo. Użytkownik może również pozostać przy darmowym koncie standard. Poszukiwanie ciekawych osób jest tutaj możliwe poprzez wyszukiwanie klasyczne oraz poprzez specjalny mechanizm dopasowania partnerskiego. Istnieje ponadto możliwość obserwowania aktywności innych użytkowników, prowadzenia rozmów na czacie online a także wiele innych dodatkowych opcji związanych z wzbogacaniem własnego profilu o zdjęcia, ciekawy opis a nawet filmy video.

POLECAMY

Edarling.pl

edarling.pl

Edarling to jeden z największych i najpopularniejszych serwisów randkowych w Polsce. Powstał kilka lat temu w Niemczech i szybko został rozpowszechniony w wielu europejskich krajach. W naszym kraju liczba zarejestrowanych osób na platformie Edarling wynosi aż 2 miliony. W portalu Edarling sama rejestracja oraz pierwsze etapy użytkowania przebiegają bezpłatnie. Niemniej jednak, aby móc wysyłać i odbierać wiadomości od innych użytkowników, wymagane jest płatne konto premium. Krok po kroku wygląda to mniej więcej tak – rejestrujemy się w serwisie, uzupełniamy wszystkie dane, wypełniamy długi, szczegółowy test psychologiczny, dzięki któremu potem system będzie dopasowywał do nas partnerów, zakładamy konto premium, po czym rozpoczynamy bujną korespondencję ze spełniającymi nasze kryteria panami lub paniami. Opinie na temat Edarling są różne. Niektórzy chwalą sobie tę platformę, mówiąc, że można rzeczywiście znaleźć tam dopasowanych do nas partnerów, inni natomiast sceptycznie podchodzą do serwisu. Internauci skarżą się na dużą ilość opłat za poszczególne usługi, a także na problemy z płatnościami i dezaktywacją konta.

POLECAMY

Sympatia.pl

sympatia.pl

Sympatia.pl jest należącą do grupy Onet.pl platformą powstałą w 2002 roku. Choć Sympatia.pl jest typowo polskim portalem, od kilku lat funkcjonuje również w wersji anglojęzycznej. Można znaleźć też trzy sekcje zagraniczne Sympatii – brytyjską, irlandzką i amerykańską. Sympatia.pl cieszy się ogromnym zainteresowaniem internautów szukających nowych znajomości. Ogólna liczba zarejestrowanych profili wynosi tutaj aż 4 miliony, natomiast regularnie udzielających się użytkowników jest grubo ponad milion. Jest zatem w kim wybierać. Do wyboru mamy konto zwykłe i płatne. Jak nietrudno się domyśleć, konto darmowe nie oferuje zbyt dużej funkcjonalności. Korzystając z tego rodzaju profilu możemy, owszem, przeglądać profile innych osób, ale nie możemy z nimi nawiązać kontaktu. Chcąc wysyłać wiadomości, musimy założyć sobie konto płatne. Ponadto, przy opcji konta płatnego możemy podejrzeć, kto przeglądał nasz profil. Platforma Sympatia.pl ma bardzo czytelny interfejs i oferuje użytkownikom bardzo wiele ciekawych usług i gadżetów. Ponadto, abonament za użytkowanie konta nie stanowi zbyt wygórowanej kwoty, co jest niewątpliwym atutem tego portalu.

POLECAMY

Mydwoje.pl

mydwoje.pl

Z zaawansowanych, kładących nacisk na dopasowanie osobowościowe portali, obok Edarling.pl, jednym z najpopularniejszych serwisów jest Mydwoje.pl. Często można natknąć się na zdanie, że jest to portal randkowy dla wymagających. Istotnie, na pewno nie jest to strona dla osób, które szukają luźnych, niezobowiązujących znajomości. Dobrze poczują się na niej natomiast osoby, które pragną znaleźć partnera na stałe. Mydwoje.pl jest portalem polskim, powstał w 2007 roku, a jego dużym atutem jest to, iż jest opracowany przy udziale psychologa. Podobnie, jak w Edarling.pl, tuż po rejestracji i wypełnieniu danych będziemy musieli wypełnić test psychologiczny. Uzupełniony test będzie później podstawą do kojarzenia naszego profilu z innymi, pasującymi do naszego pod względem psychologicznym. Mydwoje.pl jest portalem płatnym, aby swobodnie korzystać z wszystkich usług, musimy opłacać abonament, który nie należy do niskich. Niemniej jednak, osoby, które poważnie podchodzą do poszukiwania stałego partnera przez internet, zdecydowanie powinny zwrócić na ten serwis uwagę.

Przeznaczeni.pl

przeznaczeni.pl

Jak się okazuje, portal randkowy może mieć też ścisły związek z tak osobistymi wartościami, jak religia. Serwis Przeznaczeni.pl posługuje się dewizą: „Łączymy ludzi z Wartościami” i jest skierowany głównie do katolików, traktujących religię jako nadrzędną kwestię w życiu. Portal ma sporą popularność, zarejestrowanych profili jest tu aż 250 tysięcy. Osoby, którym obce są typowe, niezobowiązujące randki i swobodne znajomości, a które szukają stałego związku z osobą wyznającą katolickie przekonania, z pewnością porta Przeznaczeni.pl będzie pomocny. Przeznaczeni.pl to platforma płatna, możemy jednak przetestować ją za darmo. Po rejestracji uzupełnia się tutaj szereg informacji, przy czym znajdują się tu także pytania o postrzeganie kwestii wiary, o wyobrażenia na temat przyszłego związku, itp. W serwisie oprócz indywidualnych profili zainteresowanych osób, jest też forum dyskusyjne oraz kalendarz imprez kulturalnych i religijnych.

Dopasowani.pl

dopasowani.pl

Jeśli ktoś lubi opcję wypełniania testów psychologicznych na portalach randkowych, warto by zwrócił uwagę na serwis Dopasowani.pl. Test może nie jest aż tak rozbudowany, jak w Edarling.pl czy Mydwoje.pl, ale to, że jest krótszy, wcale nie stanowi jego wady. Dopasowani.pl to platforma uniwersalna, z jednej strony będą na niej miały co robić osoby szukające poważnych związków, z drugiej strony, odnajdą się na niej i użytkownicy szukający bardziej swobodnych relacji. Serwis jest płatny, ale ceny nie są wysokie. Od strony wizualnej Dopasowani.pl prezentuje się bardzo ładnie i czytelnie. Platforma jest rozbudowana pod względem usług. Zaletą jest też duża liczba zarejestrowanych użytkowników. Wykupując płatne konto, mamy nieograniczony dostęp do innych profili, możemy zatem swobodnie przeglądać wszelkie informacje o interesujących nas osobach.

Be2.pl

be2.pl

Kolejnym portalem dla osób szukających stałego związku, jest Be2.pl. Platforma funkcjonuje w Polsce już od dekady. Przez cały ten czas, zdążyło zarejestrować się tutaj 190 tysięcy osób, podczas gdy pełna liczba wszystkich zarejestrowanych użytkowników, na całym świecie to, uwaga, 24 miliony. Podobnie, jak w niemal każdym zaawansowanym portalu matrymonialnym, również na Be2.pl pierwszym krokiem do nawiązywania znajomości jest uzupełnienie testu osobowości. Dzięki niemu będziemy mogli korespondować z pasującymi do nas osobami. Konto Premium w serwisie Be2.pl nie kosztuje mało. Ale w zamian otrzymujemy doskonałą oprawę graficzną, sporo dodatkowych usług oraz tzw. „gwarancję kontaktu”. Wyżej wymienione portale randkowe należą do płatnych lub częściowo płatnych, niemniej jednak w internecie znaleźć można także mnóstwo serwisów w pełni darmowych, wymagających tylko podania adresu e-mail, a czasem dodania zdjęć.

Darmowe portale randkowe

Fotka.pl

fotka.pl

Jest to bardzo popularny, darmowy serwis randkowo-społecznościowy, w którym mogą rejestrować się nawet osoby bardzo młode, bo już od 15 roku życia. Jak to w większości darmowych serwisów bywa, znajdują się tutaj także funkcje płatne, niemniej jednak, samo kontaktowanie się z wybranymi osobami, wysyłanie do nich wiadomości, komentowanie, ocenianie fotografii, są usługami bezpłatnymi. Fotka.pl jest w sieci internetowej już bardzo długo, bo od 2001 roku, co w porównaniu z innymi, podobnymi serwisami czyni ją prawdziwym weteranem. Dziś Fotka.pl to aż kilka milionów zarejestrowanych kont i mnóstwo różnorodnych usług. Znajdziemy tutaj takie sekcje, jak: czaty, fora dyskusyjne, grupy tematyczne, gry. Ciekawe są też opcje konfiguracji własnego profilu.

Badoo.com

badoo.com

Z bezpłatnych portali randkowych, bardzo dużą popularnością cieszy się międzynarodowy serwis Badoo.pl. Platforma działa od 2006 roku, jest znana na całym świecie, korzystają z niej osoby z licznych krajów, między innymi z Włoch, Hiszpanii, Francji, jak również z Polski. Badoo.com nie jest typowym portalem matrymonialnym, poznawanie ludzi odbywa się tu także na znacznie luźniejszych zasadach, serwis można zatem uznać za społecznościowo-randkowy. Rejestrując się na Badoo.com, na pewno nie będziemy narzekać na brak zainteresowania ze strony innych użytkowników. Aktywnie korzystających z tego serwisu osób jest naprawdę dużo. Aby w pełni korzystać z usług Badoo.com należy zarejestrować się, dodać zdjęcia i gotowe! Podstawowe opcje są oczywiście całkowicie darmowe, można bez problemu korespondować z kilkoma osobami dziennie. Są tu też usługi płatne, między innymi wyróżnienie naszego profilu w celu zwiększenia jego popularności. Jest też możliwość integracji konta na Badoo.com z naszym profilem na Facebooku. Minusem systemu jest dość mało czytelny interfejs oraz duża ilość powiadomień na temat płatnych usług serwisu.

Cafe.pl

cafe.pl

Jest to serwis całkowicie darmowy. Rejestrując się podajemy nasz adres mailowy, dane na temat miejsca zamieszkania, wieku, wzrostu, wykształcenia, rodzaju relacji, jakiej szukamy, itp. Następnie piszemy kilka słów o sobie, odpowiadamy na parę pytań, na przykład o ulubiony film, muzykę, ostatnią ważną dla nas książkę, i gotowe! Na podstawie tych kilku informacji oraz zdjęć, które możemy, choć nie musimy, dodać do profilu, możemy nawiązywać znajomości. Z randkowych serwisów w pełni darmowych, Cafe.pl jest na pewno jednym z tych bardziej wartościowych, aczkolwiek należy zachować ostrożność i uważać na fałszywe, niezgodne z prawdą profile, które też się tu zdarzają.

Hellopl.com

hellopl.com

Hellopl.com to duży, mający ponad sto tysięcy zarejestrowanych profili portal randkowy. Korzystać z niego możemy bezpłatnie. Liczba regularnie zaglądających tu użytkowników to, jak podaje serwis około 15 tysięcy. Hellopl.com może pochwalić się wieloma interesującymi opcjami, dużymi możliwościami w obrębie konfiguracji indywidualnych profili oraz prostą nawigacją. Znajdziemy tutaj forum dyskusyjne, historie osób, które poznały się poprzez portal Hellopl.com oraz rozbudowaną wyszukiwarkę profili, dzięki której znalezienie pasującej do nas osoby okaże się niezwykle łatwe.

Tagi: randki internetowe portale randkowe