Prezent dla nastolatka, czyli jak nie popełnić gafy

Prezent dla nastolatka, czyli jak nie popełnić gafy

Wybierasz się na przyjęcie urodzinowe nastolatka? Zastanawiasz się, co wypada kupić, by nie wypaść źle? Bombonierka, zegarek i złoty łańcuszek już dawno wyszły z obiegu. Co warto zafundować dorastającemu chłopcu teraz? Podpowiadamy.

Po pierwsze, zrób wywiad

Najważniejsze to dowiedzieć się czego pragnie solenizant. Z pewnością wolisz uniknąć sytuacji dublowania prezentu albo wręczania czegoś zupełnie nietrafionego. Skontaktuj się więc z rodzicami chłopca i wypytaj o jego zainteresowania, o to, jakiej muzyki słucha, jaki interesuje go sport lub dokąd chciałby pojechać na wakacje. Możesz też zdradzić rodzicom swoje pomysły i razem z nimi ustalić, co będzie najlepszą opcją.

shutterstock_537529714.jpg

Telefon, komputer, konsola

W dobie dzisiejszej technologii najbardziej oczekiwanym prezentem będzie oczywiście komputer, konsola czy telefon. Jeśli jednak nie stać Cię na taki prezent albo nie znasz gustów solenizanta lepiej nie porywać się z motyką na słońce. Zamiast konsoli kup mu grę na konsolę (świetną opcją będzie chociażby A way out, czyli gra przygodowa o więźniach, którzy planują ucieczkę z więzienia). Zamiast komputera kup mu film, który będzie mógł na nim odtworzyć. To nie musi być sensacja, a na przykład seria dokumentów o tematyce, która z pewnością go porwie (geografia, historia, współczesne technologie?). Zamiast telefonu możesz mu kupić dobre słuchawki, które będzie mógł używać w zestawie albo ciekawy pokrowiec.

Książki tradycyjne, czyli alternatywa dla wersji elektronicznej

W dobie dzisiejszej technologii książki idą w zapomnienie. Nie czyta się już tyle, co kiedyś, a jeśli się czyta, rzadko sięga się po książki tradycyjne. Coraz częściej stawiamy na ebooki czy audiobooki. Możesz zdecydować się na kupno współczesnej wersji, ale możesz też postawić na klasykę i zafundować solenizantowi tradycyjną książkę, świetnie wydany album, zestaw ciekawych biografii. Nawet jeśli teraz rzuci je w kąt, przyjdzie taki czas, kiedy z ciekawością po nie sięgnie. Wierzymy bowiem głęboko, że zainteresowanie książkami tradycyjnymi wróci już niedługo.

Gry planszowe, czyli co zabrać na obóz harcerski

Tak samo jak książki, gry planszowe doczekały się swoich wirtualnych wersji, doczekały się też wersji trójwymiarowych. Trudno konkurować z takim postępem. Jednak niesamowitą frajdą jest gra z pionkami i planszami, którą można zabrać na obóz lub spotkanie z przyjaciółmi i – jak za dawnych dobrych czasów – pograć ze sobą przy salwach śmiechu. Na sklepowych półkach znajdziesz niezliczoną ilość opcji przygodowych, logicznych czy nawet sensacyjnych.

shutterstock_410093533.jpg

Prezent niematerialny, czyli coś czego nie zawiniesz w papier

Obok klasycznych prezentów, które zawiniemy w kolorowy papier, możesz też zdecydować się na prezent niematerialny. Niech to będzie bilet na koncert dla solenizanta i osoby towarzyszącej. Dowiedz się, jakiej muzyki słucha i sprawdź trasę koncertową kapeli. Jeśli koncert nie jest najlepszym pomysłem pomyśl o kursie językowym, krótkich wakacjach nad morzem czy w górach, jakiejś atrakcji z serii sportów ekstremalnych? A może wykup jemu i jego znajomym kilka godzin paintballa?

Tagi: prezent