Plastyka powieki górnej – skalpel czy laser?

Plastyka powieki górnej – skalpel czy laser?

Rozważając zabieg plastyki powiek, pierwszą wątpliwość stanowi wybór metody. Zarówno zabieg chirurgiczny, jak i laserowy mają swoje zalety. Jednak warto wiedzieć, który jest bezpieczniejszy dla zdrowia i gwarantuje lepsze efekty.

Dla kogo dedykowany jest zabieg plastyki powieki górnej?

Niestety wraz z wiekiem nasze ciało traci swą młodzieńczą jędrność i gładkość. O ile odpowiednią dietą i ćwiczeniami możemy na długo utrzymać atrakcyjne ciało, o tyle naturalnie nie pozbędziemy się zmarszczek i zwiotczałych powiek. Wówczas najlepszym rozwiązaniem jest zabieg chirurgiczny lub laserowy. Są to najczęściej stosowane metody odmładzania twarzy, na które decydują się miliony kobiet rocznie. Zabieg korekcji powiek jest dedykowany kobietom, które chcą się czuć atrakcyjnie, pięknie i młodo. Coraz częściej na zabieg decydują się również mężczyźni.

Metoda chirurgiczna

chirurgiczny-lifting-powiek.png

Korekcja chirurgiczna powiek sprowadza się do usunięcia nadmiaru skóry wraz z tkanką tłuszczową z okolic oczu. Zabieg wykonywany jest za pomocą skalpela. Cięcie prowadzone jest w fałdzie powieki górnej przy znieczuleniu miejscowym. Sama operacja trwa około 1,5 godziny, a po kilku godzinach pacjent może wrócić do domu. Po ingerencji chirurgicznej przeważnie powstaje obrzęk lub zasinienie powiek, co może trwać nawet 2 tygodnie. Wówczas zaleca się stosowanie zimnych okładów oraz noszenie okularów, chroniących oczy przed słońcem i wiatrem. Przez pierwszy tydzień warto zrezygnować ze wszelkich aktywności, co pozwoli na szybszą regenerację skóry. Powikłania zdarzają się rzadko, należą do nich między innymi zaburzenie zamykania powieki i wywinięcie powieki dolnej. Na efekty trzeba poczekać niestety kilka tygodni.

Czy metoda laserowa jest lepsza od chirurgicznej?

Przede wszystkim metoda laserowa jest nieinwazyjna, w przeciwieństwie do chirurgicznej, więc również okres rekonwalescencji jest krótszy. Do najnowocześniejszych i najbardziej skutecznych urządzeń wykorzystywanych do laserowej plastyki powiek należy Plasma IQ.

Materiał wideo:

 

Nie tylko w medycynie estetycznej, ale również chirurgii i dermatologii bije prawdziwe rekordy popularności. Dlaczego jest tak lubiany? Przede wszystkim efekty są natychmiastowe, skóra szybciej się goi i nie ma żadnych powikłań po zabiegu. Laser jest niezwykle precyzyjny, bezpieczny i komfortowy, a po zabiegu nie trzeba rezygnować z codziennych aktywności. W przeciwieństwie do metody chirurgicznej nie ma konieczności wykonywania nacięć, a jedynie mikropunktów na powierzchni skóry. Jednym z renomowanych gabinetów medycyny estetycznej, wykorzystujący Plasma IQ jest J’adore Instytut w Krakowie, którego ofertę znajdziecie na stronie http://jadoreinstytut.com/plasma-iq-lifting-powiek/

laserowy-lifting-powiek.png

jadoreinstytut-logo.jpg

Tagi: plastyka powiek