Wybór pierścionka zaręczynowego

Pierścionek zaręczynowy
fot. pixabay.com

Pierścionek zaręczynowy to bez wątpienia symbol podjęcia decyzji o chęci rozpoczęcia nowego życia, po przez zawarcie związku małżeńskiego. Dlatego też wybór pierścionka zaręczynowego to spore wyzwanie dla mężczyzny. Musi dokonać wyboru, który usatysfakcjonuje jego przyszłą małżonkę. No bez dwóch zdań to nie lada wyczyn! Najważniejsze, aby przy wyborze pierścionka kierować się gustem swojej kobiety, bo to jej ma się podobać ten symbol miłości. Nasuwa się również kwestia, jaki rodzaj biżuterii wybrać? Czy to ma być złoto, platyna, białe złoto, z brylantem, cyrkonią czy innymi kamieniami szlachetnymi? Dodatkowo dochodzi problem z doborem rozmiaru czy jego wielkością. Te wszystkie pytania kołatają się w głowie każdego mężczyzny, który ma zamiar paść na kolana przed wybranką serca. Tak więc jak to zrobić? Po pierwsze najlepiej, jeśli przy wyborze tego cudeńka pomoże Ci ktoś z rodziny (siostra, mama) lub jej przyjaciółka. Wiadomo, iż wspólnie łatwiej wymyślić sposób na poznanie rozmiaru palca lub też spróbować skopiować go z pierścionka, który nosi. Oczywiście, najlepiej jeśli na wszelki zagwarantujesz sobie możliwość wymiany zakupionego pierścionka.

Wielkość pierścionka dobieraj do wielkości dłoni kobiety, tzn. gdy dłoń jest drobniutka, idealnie będzie pasował delikatny i mniejszy pierścionek. Po prostu wielkość pierścionka powinna być proporcjonalna do wielkości dłoni. Wybór kamienia zdobiącego pierścionek, należy dokonać na podstawie gustu przyszłej narzeczonej lub też np. według dopasowania do znaku zodiaku. Wybór oczka to trudna decyzja i należy pamiętać, iż nie powinno się kupować pierścionka z perłą, rubinem czy opalem. Dobór według miesiąca urodzenia kobiety przedstawia się następująco: urodzonym w styczniu - granat, w lutym - ametyst, w marcu - akwamaryn, w kwietniu - diament, w maju - szmaragd, w czerwcu - perłę, w lipcu - rubin, w sierpniu - chryzolit, we wrześniu - szafir, w październiku - opal, w listopadzie – topaz, a w grudniu - turkus.

Poza tym niegdyś wierzono, iż pierścionek zawierający diamentowe oczko, zapewni trwałość narzeczeństwa oraz małżeństwa. Obecnie ten przesąd przeszedł do lamusa, lecz oczywiście pierścionki zawierające ten szlachetny kamień wciąż imponują kobietom. Ponadto dobrze jest, jeśli pierścionek zaręczynowy jest pamiątką rodzinną przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Dodatkowo jeśli jego poprzednie właścicielki były szczęśliwe w małżeństwie, to młodej parze wróży się pomyślny związek.

Tak więc możliwości jest naprawdę wiele, wystarczy wsłuchać się w głos serca oraz skorzystać z pomocy bliskiej osoby, a na pewno efekt końcowy zabrzmi: „tak”!

Tagi: zaręczyny pierścionek zaręczynowy